Podczas snu jego pies obgryzł mu palec do kości. Dzięki temu pupil uratował życie swojego właściciela

Szczeniaki poznają świat poprzez podgryzanie wszystkiego i wszystkich. Pewien siedmiomiesięczny buldog chciał zapoznać się z palcem u stopy swojego właściciela. Podczas gdy ten spał pies obgryzł mu palec, aż do kości. Jak się okazuje, dzięki temu uratował mu życie.

Jak mówi powiedzenie "pies jest najlepszym przyjacielem człowieka", a to zdarzenie tylko to potwierdza. Głodny szczeniak w ten sposób uratował życie emerytowanemu budowniczemu, któremu przegryzł palec "aż do kości".

Zobacz wideo 46-latka trzymała zaniedbane psy w zimnym, przpełnionym odchodami kojcu. Została zatrzymana

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Psi nicpoń, który mógł uratować życie właścicielowi. Przegryzł skórę i złamał kość w palcu

64-letni David Lindsay został obudzony krzykiem przerażenia, jaki wydała jego żona, kiedy on drzemał na kanapie w domu. Okazało się, że zobaczyła, że z dużego palca u jego prawej nogi został tylko kikut. Kość w jego palcu złamał ich siedmiomiesięczny buldog, Harley, kiedy David spał. Jak mówi w rozmowie z "Mirror":

 Mój szczeniak prawie odgryzł mi duży palec u nogi! Przegryzł się do kości i ją złamał

Ten przerażający incydent okazał się jednak być potencjalnym ratunkiem dla życia mężczyzny. Jak się później okazało, lekarze odkryli, że David, który choruje na cukrzycę, stracił czucie w obu stopach z powodu zablokowanych tętnic w jego nogach. David Lindsay, który jest ojcem pięciu córek i dziadkiem jedenaściorga wnuków, nie ma w planach pozbycia się psiego nicponia, który przypadkowo uratował mu życie. 

Odkrycie, które nie byłoby możliwe bez interwencji psa. David nie traci dobrego humoru

Dave otrzymał dożylne antybiotyki, aby powstrzymać infekcję spowodowaną ugryzieniem psaPodczas tomografii komputerowej złamanego palca lekarze odkryli nie jedną, ale dwie zablokowane tętnice. Blokady mogły narazić całą jego nogę na amputację, jeśli dopływ krwi nie zostałby przywrócony. Dzięki swojemu szczeniakowi Dave jest teraz badany pod kątem założenia stentów, które otworzą tętnice i umożliwią powrót przepływu krwi do jego nogi. Dave, który wcześniej nie miał buldoga, powiedział:

Musicie się z tego śmiać. Wyświadczył mi przysługę, żując mi palec u nogi.

Mężczyzna śmieje się, że chciałby zachować palec u nogi, ale jeśli nie będzie takiej możliwości, powie lekarzowi, żeby go odciął i zabierze go do domu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA