Do kiedy można zrealizować bon turystyczny? Rodzice mogą ominąć termin. Jest na to jeden sposób

Rodzice muszą się pośpieszyć, jeśli chcą w tym roku wykorzystać bon turystyczny. Gdzie zrealizować dodatek? Lista dostępnych miejsc jest długo, ale termin mija już za kilka dni. To ostatni dzwonek. Niektórzy rodzice w sprytny sposób mogą nieco przesunąć termin realizacji.

Bon turystyczny funkcjonuje w Polsce od lipca 2020 roku. Wprowadzono go jako formę wsparcia finansowego dla rodzin i odbudowania turystyki po pandemii COVID-19. Polacy wciąż chętnie korzystają z tego dodatku planując wakacje, ale trzeba pamiętać, że nie można zrealizować bonu w każdej chwili. Zbliża się termin realizacji, po którym dodatek przepadnie do końca roku. Sprawdź, gdzie zrealizować bon turystyczny i do kiedy można z niego skorzystać.

Zobacz wideo Jak uzyskać i jak wykorzystać bon turystyczny?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Do kiedy jest ważny bon turystyczny 2023? Zostało mało czasu

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie gov.pl bon turystyczny jest przeznaczony dla rodzin wychowujących dzieci. Na każde dziecko do 18. roku życia przypada 500 zł, a na dzieci z niepełnosprawnościami 1000 zł do wykorzystania w wielu miejscach na terenie całego kraju.Co ważne, na wysokość dodatku nie wpływają dochody rodziny. Jak aktywować bon turystyczny? Nie trzeba składać żadnego wniosku. Z usługi można skorzystać na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Warto się jednak pospieszyć. Termin na wykorzystanie bonu turystycznego mija 31 marca 2023. Po tym czasie dodatek przepada i trzeba poczekać do następnego roku. Co ważne, nie można go wymienić na gotówkę.

Istnieje jednak szansa, aby nie stracić Bonu w marcu. Wystarczy, że do końca miesiąca rodzice wykupią karnet w parku rozrywki, lub na miejsce na wyjeździe kolonijnym. Zakup noclegu w hotelu, w jednym z polskich miejsc turystycznych również nie musi równać się realizacji w marcu. 

Gdzie zrealizować bon turystyczny? Lista miejsc jest długa

Z bonu turystycznego można skorzystać na kilka sposobów. Opłacisz nim pobyt w hotelu, pensjonacie, a nawet wyjazd dziecka na kolonię czy turnus rehabilitacyjny. Dodatkowo możesz nim zapłacić podczas imprez turystycznych na terenie Polski. Jak zrealizować bon turystyczny? Rezerwując pobyt w wybranym miejscu należy okazać bon, natomiast podczas płatności wystarczy podać unikalny 16-cyfrowy numer. Jest on wysyłany w formie wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres mailowy. Taka forma zapłaty jest akceptowana przez ponad 28 tys. miejsc. Pełną listę można znaleźć na oficjalnej stronie bonu turystycznego.

Więcej o: