ZUS przypomina: zostało tylko kilka dni! Po tym terminie Bon Turystyczny przepadnie bezpowrotnie

ZUS ostrzega rodziców. Jeśli nie zrealizują Bonu Turystycznego w ciągu kilku dni, dodatek przepadnie. To ostatni dzwonek na opłacenie wakacji. Wyjaśniamy, jak aktywować Bon Turystyczny 2023 oraz jak z niego skorzystać, aby zyskać jak najwięcej.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez ZUS na Twitterze, nadal nie aktywowano ponad pół miliona bonów turystycznych. To ostatni moment dla rodziców, którzy chcą opłacić wyjazd na wakacje lub długi weekend z tym dodatkiem. Po terminie bon przepada i nie można go już wykorzystać w tym roku. Sprawdź, do kiedy jest ważny bon turystyczny, gdzie go wykorzystać i ile możesz wydać.

Zobacz wideo To będą drogie wakacje pod kątem usług?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak aktywować bon turystyczny 2023?  Termin ważności już niedługo

Termin na realizację bonu turystycznego zbliża się wielkimi krokami. Jak informuje ZUS, dodatek można wykorzystać tylko do 31 marca 2023. Po tym czasie bon przepada i nie można go wymienić na gotówkę. Lepiej się pośpiesz, jeśli nie chcesz stracić pieniędzy. W tym celu należy zalogować się na stronę Platformie Usług Elektronicznych (PUE) przez profil zaufany. Bon turystyczny znajdziesz w zakładce "Ogólny". Jeśli go nie widzisz, to znaczy, że bon nie został przyznany automatycznie i trzeba złożyć specjalny wniosek. Przypominamy, że bon turystyczny o wartości 500 zł jest przyznawany na każde dziecko w rodzinie, które nie ukończyło 18 lat. Z kolei rodzice wychowujący dziecko z niepełnosprawnością otrzymają dwa razy więcej pieniędzy.

Na co wykorzystać bon turystyczny? Lista miejsc jest długa

Listę miejsc honorujących bon turystyczny znajdziesz na oficjalnej stronie. To aż 28 tys. atrakcji dla każdego dziecka. Pamiętaj, że dodatkiem nie trzeba opłacać tylko wyjazdów. Jeśli nie planujesz jeszcze wakacji poza miejscem zamieszkania, ale nie chcesz stracić pieniędzy, możesz wykupić dziecku np. karnet do parku rozrywki. Jak to zrobić? Jeśli chcesz zapłacić bonem za wyjazd lub inne atrakcje, należy podać 16-cyfrowy numer indywidualny bonu. Jest on wysyłany na wskazany numer telefonu lub adres mailowy po aktywacji. Z kolei rezerwując pobyt poza miejscem zamieszkania, wystarczy okazać bon.

Więcej o:
Copyright © Agora SA