Jeśli znajdziesz pieniądze za wycieraczką, pod żadnym pozorem nie wychodź z auta. To nowa metoda złodziei

Metody złodziei są coraz bardziej szokujące. Wsiadasz do samochodu i widzisz przed sobą plik pieniędzy? Niestety nie spadły z nieba. Jeżeli wysiądziesz z auta, taki "prezent" może przynieść niemałe zmartwienie. To znak, że ktoś ma cię w tym momencie na oku.

Coraz częściej ludzie opowiadają o sytuacjach, w których wsiadając do auta, zauważają banknot wsadzony za wycieraczkę znajdującą się na przedniej bądź tylnej szybie. Istnieje szansa, że niedługo może dotyczyć to także ciebie. Co wtedy zrobić? Pod żadnym pozorem nie wolno po niego sięgać i wychodzić z samochodu. Złodziej tylko czeka na twój ruch. Ta pokusa z pewnością nie jest warta tego, co stanie się później. 

Zobacz wideo Pościg za skradzionym SUV-em. Auto rozbite, złodzieje złapani

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pieniądze za wycieraczką auta. Oto nowa metoda złodziei samochodowych

Popularnym sposobem złodziei samochodowych jest żerowanie na emocjach i słabości kierowców. Wykorzystują oni różnego rodzaju metody, aby wyciągnąć właściciela z pojazdu. W tym celu ustawiają wózki dziecięce na środku drogi, "porzucają" szczeniaki czy proszą o pomoc przy zmianie koła. Okazuje się, że teraz znaleźli kolejną technikę, która niestety usypia czujność kierowców. Jak to działa? Gdy osoba wsiada do auta zauważa papierek znajdujący się za wycieraczką, po krótkiej analizie orientuje się, że tym razem nie jest to mandat czy reklama, a "prawdziwe" pieniądze. Chcąc po nie sięgnąć, kierowca wysiada z auta i wtedy rozpoczyna się cała akcja. Złodziej podbiega do samochodu i najczęściej zabiera z niego cenne przedmioty, takie jak torebka, portfel czy telefon. Czasami idzie o krok dalej, wsiada do pojazdu i po prostu nim odjeżdża

Jak nie dać się okraść złodziejom? W ten sposób możesz stracić swój samochód

W takiej sytuacji należy zachować czujność i postępować zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania. Najlepiej odpalić samochód i odjechać w bezpieczne miejsce - jeżeli banknot pofrunie w powietrze, to trudno i tak z pewnością kierowca straci znacznie mniej, niż mógłby, wysiadając z auta. Co więcej, pieniądze najprawdopodobniej są fałszywe. Warto pamiętać, że zostawianie odpalonego samochodu lub po prostu z kluczykami w stacyjce nigdy nie jest bezpieczne. Nawet jeżeli istnieje potrzeba opuszczenia go na przysłowiową sekundę, lepiej zabrać ze sobą wszystkie cenne przedmioty. Aby uniknąć samochodowej kradzieży, warto również zwrócić uwagę na: 

  • znaki "x" lub kółka na karoserii, 
  • niewielkie dziurki. 

Jeżeli zauważysz coś niepokojącego, skontaktuj w tej sprawie z policją, która może zwiększyć liczbę patroli w tej okolicy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA