Nowa funkcja mObywatela jak święty Graal Polaków. Podatnicy mogą odetchnąć z ulgą

Aplikacja mObywatel daje coraz większe możliwości. Tym razem ułatwi wprowadzanie wpłat związanych z lokalnymi podatkami. Chodzi o bezprowizyjne płatności Blik. Na ten moment z tej opcji mogą korzystać wyłącznie nieliczni, jednak już teraz zapowiadane są kolejne zmiany.

Nowa wersja aplikacji mObywatel 2.0 daje Polakom wiele możliwości. Jej zadaniem jednak nie jest wyłącznie gromadzenie najważniejszych dokumentów i wsparcie przy załatwianiu spraw urzędowych. Daje także możliwość opłacenia podatków. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie rządowej, dostępne funkcje mają spełniać oczekiwania i zaspakajać potrzeby obywateli.

Zobacz wideo Czy warto rozliczać się ze współmałżonkiem? Pytamy ekspertkę

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aplikacja mObywatel 2.0. Nowa funkcja ułatwia sprawę opłacania podatków 

W pierwszej kolejności postawiono na możliwość opłacenia podatków związanych z nieruchomościami. Jak informuje portal Fakt, od około miesiąca mieszkańcy Bydgoszczy mogą wprowadzać opłatę za pomocą aplikacji mObywatel oraz blika. Co ważne, taka płatność jest całkowicie wolna od prowizji. W związku z tym, że jest to duża wygoda, od niedawna regulować należności z tytułu podatku od nieruchomości bezpośrednio z poziomu mObywatela mogą również mieszkańcy Grudziądza i Torunia, a Ministerstwo cyfryzacji już wspomina o kolejnych samorządach. 

Opłata podatku od nieruchomości przez aplikację mObywatel. Za chwilę będzie dostępna dla większej liczby osób

Nowa funkcja ma również inne zalety. Aplikacja sama przypomina o zbliżających się płatnościach, a wypełnianie formularzy to już przeszłość, ponieważ niezbędne dane są automatycznie pobierane. Ci, którzy również chcieliby korzystać z takiej opcji, mogą zacząć się cieszyć, ponieważ już niedługo zobowiązania wobec samorządów z poziomu aplikacji mObywatel będą mogli regulować również mieszkańcy: 

 • Zabrza, 
 • Włocławka, 
 • Stalowej Woli, 
 • Gdyni, 
 • Sopotu, 
 • Nowego Dworu Mazowieckiego, 
 • Rudy Śląskiej, 
 • Ostrowca Świętokrzyskiego.

Aby rozpocząć swoją przygodę z blikiem, wystarczy zalogować się do swojej aplikacji bankowej, wybrać opcję "przelew na telefon" i zarejestrować numer. Ostatnim elementem jest potwierdzenie rejestracji numeru kodem PIN. Po przejściu tej procedury możliwe jest zarówno wysyłanie, jak i odbieranie przelewów na telefon, których dokonuje się za pośrednictwem indywidualnych kodów wygenerowanych w mobilnej aplikacji bankowej. Nowa wersja aplikacji mObywatel dostarczyła użytkownikom wielu zmian. Wśród nich jest m.in.:

 • cyfrowa wersja dowodu osobistego, 
 • cyfrowa wersja prawa jazdy, także w wersji tymczasowego dokumentu, 
 • funkcja bezpieczny autobus. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA