Jednorazowe świadczenie dla dzieci w wysokości 500 złotych. Wiemy, kto może otrzymać dodatek

Wyprawka szkolna 20023/2024 to nie jedyny wydatek, z którym muszą liczyć się rodzice na początku roku szkolnego. Coraz więcej z nich decyduje się na zajęcia pozaszkolne. Teraz mogą też uzyskać wsparcie w tym zakresie. Wyjaśniamy, jak można dostać 500 zł na ten cel i gdzie złożyć wniosek o 300 plus.

Zajęcia pozaszkolne to dokonała okazja dla dzieci, aby zdobyć nowe umiejętności i rozwija swoje zainteresowania. Niestety wiąże się to też z dodatkowymi kosztami. Duże wsparcie stanowi niewątpliwie świadczenie Rodzina 500 plus, ale to nie zawsze wystarcza. Rodzice uczniów w Wadowicach są jednak w szczególnie dobrej sytuacji pod tym względem, gdyż to właśnie tam po raz kolejny ruszyło specjalne jednorazowe świadczenie.

Zobacz wideo Ile rodzice wydają na wyprawkę w Polsce? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wadowicki Bon Edukacyjny powraca. Dofinansowania dla uczniów na zajęcia pozaszkolne

Jak dowiadujemy się na portalu Fakty Wadowice, Wadowicki Bon Edukacyjny to jednorazowe świadczenie w wysokości 500 zł, które rodzice mogą przeznaczyć na dowolne zajęcia pozaszkolne. Dofinansowanie przysługuje na każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej i zamieszkujące na terenie gminy Wadowice. Na przyznanie świadczenia nie wpływają dochody rodziny. Bon Edukacyjny zostanie przyznany jednemu rodzicowi, który jako pierwszy złoży wniosek. Jak donosi portal Infor, wnioski będzie można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej od połowy września. W tym samym miesiącu nastąpią również pierwsze wypłaty.

Co ważne, Wadowicki Bon Edukacyjny nie jest opodatkowany. Gmina Wadowice przeznaczy na świadczenie z tegorocznego budżetu ponad 1,5 mln zł.

300 plus wniosek. Program "Dobry Start" to pomoc dla wszystkich uczniów

Warto w tym miejscu przypomnieć też, że niezależnie od miejsca zamieszkania rodzice wciąż mogą ubiegać się o 300 plus, czyli jednorazowe dofinansowanie w ramach programu "Dobry Start". 300 zł na wyprawkę szkolną przysługuje na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. roku życia w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Oznacza to, że z programu nie skorzystają dzieci w wieku przedszkolnym ani studenci. Przyjmowanie wniosków rozpoczęło się już 1 lipca, ale potrwa aż do 30 listopada 2023 roku. Warto jednak pospieszyć się z dopełnieniem formalności, ponieważ na pieniądze będziemy musieli poczekać do dwóch miesięcy od daty wnioskowanie. Wniosek o świadczenie można składać wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem:

  • aplikacji mZUS,
  • portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
  • portalu Emp@tia,
  • bankowości elektroniczne.

Bardziej szczegółowo na temat 300 plus pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA