Tego jeszcze nie było. Złodzieje testują kolejną sztuczkę. Lepiej nie ignoruj tych dźwięków

Złodzieje nie dają za wygraną. Właśnie wymyślili nowy sposób na praktycznie bezszelestne dostanie się do wnętrza hotelowych pokoi. Od teraz kradzieże podczas wakacyjnych wycieczek mogą zdarzać się jeszcze częściej. Na co należy zwrócić uwagę? Ich kreatywność to prawdziwy szok.

Choć świadomość ludzi jest coraz większa, to wciąż nie są w stanie przeciwdziałać wszelkim próbom kradzieży. Niestety, częstymi ofiarami złodziei padają turyści, którzy w wakacyjnym szale nie zawsze mają głowę na karku. Okazuje się, że nawet w hotelu może spotkać ich przykra niespodzianka. Pewien TikToker pokazał, w jaki sposób złodzieje dostają się do środka. To przechodzi ludzkie pojęcie. 

Zobacz wideo "Królowe życia". Julia Von Stein była świadkiem kradzieży. Wraz z przyjacielem dopadła złodzieja

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kradzież na wakacjach. W ten sposób złodzieje wchodzą do pokoi hotelowych. 

Na tiktokowym profilu @sayitlolita_ pojawiło się dość interesujące nagranie. Jego autor uwiecznił próbę włamania się do wynajmowanego przez niego pokoju hotelowego. Pierwszym znakiem było ciche stukanie przy drzwiach, a zaraz po tym po wewnętrznej stronie pojawiło się coś niespodziewanego. Złodziej próbował nacisnąć klamkę i otworzyć drzwi za pomocą zwykłego drutu i popularnej trytytki. Na nagraniu widać, jak osoba chcąca wejść do środka, wkłada pod drzwi drut z pętlą z trytytki i przy użyciu małego magnesu próbuje przyczepić ją do klamki. Niestety, ten sposób może okazać się skuteczny, ponieważ większość hotelowych drzwi posiada elektryczny zamek, przez co goście czują się bezpiecznie i nie widzą potrzeby, aby dodatkowo je zamknąć, przekręcając zamek ręczny. Jak widać, "przezorny zawsze ubezpieczony", a bezpieczeństwa nigdy za wiele

TikToker przyłapał złodzieja na gorącym uczynku. Takie kradzieże to nie rzadkość 

Na nagraniu słychać, jak jego autor mówi, że się boi i ma zamiar zadzwonić na recepcję. Jednak w pewnym momencie złodziej jest na tyle blisko otworzenia drzwi, że tiktoker decyduje się na inną reakcję. Sam je otwiera i płoszy złodzieja. Mężczyzna dzwoni również do obsługi hotelu, aby poinformować ich o przykrym zajściu. Tym razem wszystko skończyło się dobrze, jednakże, gdyby pokój był pusty, autor nagrania prawdopodobnie mógłby pożegnać się ze swoimi drogocennymi rzeczami oraz rajskimi wakacjami. Niestety, złodzieje mają coraz to sprytniejsze metody, ułatwiające im "pracę". Aby w spokoju cieszyć się wakacjami, warto przed wyjściem z pokoju umieścić najważniejsze dla nas przedmioty w sejfie. Spacerując po mieście, nie należy trzymać telefonu czy pieniędzy w zewnętrznych kieszeniach, ponieważ złodzieje uwielbiają korzystać z zamieszania związanego z dużą liczbą turystów w jednym miejscu. Podczas plażowania warto wchodzić do wody na zmianę, ponieważ pozostawienie rzeczy bez opieki również może skończyć się ich utratą. Tutaj najważniejsza jest chłodna głowa i rozsądek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA