Tyle zarabia na sprzedaży ubrań. Internauci ostrzegają ją przed skarbówką. "Będziesz miała problemy"

Zarabianie w internecie staje się źródłem dochodu dla coraz większej liczby osób. Z drugiej strony forma ta wciąż budzi wiele wątpliwości. Czy na sprzedaży ubrań w sieci da się zarobić? Estera udowadnia, że tak, a przy tym zdradza, ile dokładnie. Trzeba jednak uważać, żeby nie narazić się fiskusowi.

Chyba każdy z nas ma w domu niepotrzebne ubrania lub inne przedmioty. Portale ogłoszeniowe w swoich reklamach zachęcają do pozbycia się tego zbędnego bagażu, korzystając z ich usług. Rozwiązanie takie faktycznie jest nie najgorszym sposobem na porządki w szafie, zwłaszcza że przy okazji możemy zarobić parę groszy. Czasami też te drobne zarobki przekształcają się w całkiem imponujące kwoty.

Zobacz wideo "Dawaj, idziemy na lumpy". Nowa forma spędzania wolnego czasu czy test potencjalnego partnera? [fragment podcastu "Zetka z zetką"]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak rozkręcić sprzedaż na Vinted, OLX czy Allegro? Młoda Polka zarabia i uczy innych

Choć osób zarabiających na sprzedaży ubrań online jest sporo, to wśród nich niewątpliwie wyróżnia się Estera. Prowadzi ona bowiem profil na Instagramie @moda_na_biznes, na którym dzieli się poradami dotyczącymi m.in. tego, co dokładnie warto sprzedawać, jak wyceniać swoje produkty czy jak zwiększać sprzedaż. W jednym z niedawno opublikowanych postów postanowiła również ujawnić swoje wyniki. Przyznała, że z Vinted związana jest od stycznia 2023 roku. Co więcej, jest to jej główne źródło dochodu i obecnie osiąga zarobki "10 tysięcy+/miesięcznie.". Post spotkał się z dużym zainteresowaniem internautów, ale pojawiły się też wątpliwości związane z tego rodzaju działalnością.

A później będziesz miała niemałe problemy z urzędem skarbowym jak moja siostra

- napisała jedna z użytkowniczek. Prowadząca profil @moda_na_biznes pospieszyła z wyjaśnieniem:

Prowadzę firmę, płacę podatki, wszystko jest legalnie.
 

Jak jednak to zrobić, aby było legalnie? Okazuje się, że nie musimy wcale zakładać firmy, a nawet możemy uniknąć płacenia podatków. Musimy tylko uważnie kontrolować nasze zarobki.

Ile można zarobić na Vinted bez podatku? Pamiętaj o zmianie przepisów

Od września w Polsce obowiązują nowe przepisy, które są szczególnie ważne właśnie dla osób sprzedających na portalach typu Allegro, OLX czy Vinted. Inaczej mówiąc, dotyczą one handlu internetowego, a wynikają z unijnej dyrektywy DAC7. Zgodnie z nimi platformy sprzedażowe mają obowiązek zgłaszania określonych transakcji do szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Chodzi tu o przypadki, gdy:

  • dana osoba zawarła co najmniej 30 transakcji,
  • łączna wartość transakcji zawartych przez daną osobę przekroczyła dwa tysiące euro (niecałe dziewięć tysięcy złotych).

Jeśli więc zajmujemy się sprzedażą na Vinted i wiemy, że przekraczamy te limity, to warto rozważyć założenie działalności gospodarczej, gdyż na nasze transakcje niewątpliwie zwróci uwagę fiskus.

Wtedy będziemy musieli się tłumaczyć i może się okazać, że zapłacimy nawet podatki wstecz

- wyjaśnia w rozmowie z "Faktem" Piotr Juszczyk, główny doradca podatkowy inFakt.

Więcej o: