Nawet nie wiecie, jak bardzo przepłacacie przez kasy samoobsługowe. A wystarczy kliknąć tylko jeden guzik

Korzystanie z kas samoobsługowych stało się normą. Mało osób jednak wie, że te posiadają tajemniczy guzik, który potrafi obniżyć ostatecznych rachunek i usprawnić skanowanie produktów. Jak nie przepłacać? W ten sposób działa to w jednym z najpopularniejszych marketów w Polsce.

Kasy samoobsługowe cieszą się dużą popularności, szczególnie wśród tych klientów, którzy mają w zwyczaju płacić kartą. Choć są oni przyzwyczajeni do samodzielnego skanowania produktów i zapewne doszli już do perfekcji, to wciąż wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że tego typu kasy w Biedronce posiadają dodatkową funkcję. Odpowiada za nią guzik znajdujący się przy skanerze. Jak go używać? Jeśli z niego nie skorzystasz, możesz przepłacić. 

Zobacz wideo Jakie sposoby na oszczędzanie mają Polacy? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki temu nie będziesz przepłacać. Czym jest tajemniczy guzik w kasach samoobsługowych? 

Sieć sklepów Biedronka, w ostatnim czasie, bardzo skupiła się na usprawnieniach dla klientów i automatyzacji sprzedaży. Jednym z celów było wprowadzenie kas samoobsługowych niemalże do każdego sklepu. Dla wielu osób jest to niezwykłe ułatwienie, ponieważ problem z długimi kolejkami i czasochłonnymi zakupami praktycznie odszedł w zapomnienie. Podczas korzystania z kas samoobsługowych, należy pamiętać, że jest to tylko urządzenie, dlatego zasada ograniczonego zaufania jest tu kluczowa. Szczególną ostrożność należy zachować, jeśli w naszym koszyku znajdują się produkty, które wymagają zważenia, czyli na przykład warzywa, owoce czy cukierki. Tutaj na pomoc przychodzi jeden z czterech guzików, które znajdują się tuż nad wagą. Pierwszy od prawej to cyfra zero z dwoma strzałkami po bokach - ten odpowiada za tarowanie wagi, czyli jej zerowanie

Przyciski w kasie samoobsługowej w Biedronce. Dzięki nim sprawnie zeskanujesz produkty, a nawet zaoszczędzisz

Naciśnięcie tego guzika przed zważeniem produktu sprawi, że waga będzie prawidłowa, a co za tym idzie również i ostateczna cena. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenie dokonało prawidłowego pomiaru, a my nie zapłacimy więcej, niż powinniśmy. Wszystko dlatego, że waga będzie wyzerowana, bez ryzyka narzutów i pozostałości po wcześniejszych klientach. Na tym jednak nie koniec. Obok tego guzika znajdują się także inne, które również mogą okazać się pomocne podczas skanowania produktów. Są to: 

  • ikona głośnika - reguluje głośność komunikatów wydawanych przez kasę samoobsługową, 
  • trójkąt z wykrzyknikiem - wysyłanie sygnałów do pracowników sklepu, 
  • ikona aparatu fotograficznego - skanowanie karty klienta lub specjalnej aplikacji poprzez zwykłe zdjęcie. 

Choć przyciski ułatwiały robienie zakupów, to wiele osób wskazuje, że na ten moment aktywna pozostaje jedynie opcja tarowania wagi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.