Przeliczyli majątek Igi Świątek. Tenisistka zgromadziła niezłą sumkę. Jej stan konta robi wrażenie

Iga Świątek mimo swoich 22 lat, już może nazywać się multimilionerką. Ujawniono, jak wygląda jej stan konta. Ciężka praca i liczne sukcesy zaowocowały, a tenisistka może pochwalić się pokaźnym majątkiem. O pieniądze raczej nigdy nie będzie musiała się martwić.

Iga Świątek bez wątpienia jest jedną z najlepszych tenisistek młodego pokolenia. Na swoim koncie ma m.in. wygraną: French Open w 2020, 2022 oraz 2023 r., a także US Open 2022. Od kilku lat jest naszą dumą narodową, a to wszystko przełożyło się także na godne wynagrodzenia. Zwycięstwa, ogromne kontrakty i liczne nagrody spowodowały, że 22-latka dorobiła się wręcz gigantycznego majątku

Zobacz wideo Iga Świątek szczerze o kontuzji: Teraz czuję się wręcz lepiej niż przed Rolandem

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jaki majątek ma Iga Świątek? Na koncie zgromadziła miliony złotych 

Jej zaangażowanie w sport i ciężka praca przyniosły pożądane efekty, ponieważ poza licznymi sukcesami, tenisistka dorobiła się milinów. Na jej majątek składają się m.in. wygrane w turniejach i wpływy z dużych kontraktów reklamowych. Jak podaje portal Wprost, kwota, jaką udało jej się uzbierać, jest jeszcze zbyt niska, żeby 22-latka mogła zadebiutować w gronie 50 najbogatszych Polek, jednak wciąż są to ogromne pieniądze. Jak wiadomo, jest jedną z najlepiej opłacanych tenisistek, dzięki czemu na swoim koncie zgromadziła już 21,51 milionów dolarów, czyli około 90,5 miliona złotych. Od tej kwoty należy jednak odjąć podatek, wtedy pozostają już "tylko" 54 miliony złotych. Na tym jednak nie koniec. 

Tyle pieniędzy ma na koncie Iga Świątek. W jednym turnieju zarobiła ponad 500 tysięcy złotych

W związku z tym, że firmy sponsorskie to duża część zarobków gwiazd sportu, warto wspomnieć, że Iga Świątek współpracuje między innymi z Oshee, Infosys, ON Running czy VISA. Tenisistka jest także ambasadorką samochodów marki Porsche, co również wiąże się z kontraktem, który z pewnością opiewa na gigantyczną kwotę. Według serwisu Wprost wszelkie przychody z umów sponsorskich mogą oscylować w granicach 25 milionów złotych. Jeśli dołączyć do tego wpływy z nagród, jest to kwota około 80 milionów złotych. W sierpniu tego roku media rozpisywały się na temat tego, że już wkrótce tenisistka może wyprzedzić swoją starszą koleżankę z branży - Agnieszkę Radwańską - a na tamten moment znajdowała się na 26. miejscu w rankingu najbogatszych tenisistek świata. Warto dodać, że US Open to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych. Dzięki swojemu udziałowi i wygranej ze szwedzką zawodniczkę Rebeccę Peterson, Iga Świątek zarobiła ostatnio dodatkowe 123 tysiące dolarów, czyli ponad 500 tysięcy złotych. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA