Opłatki prosto ze sklepu ojca Rydzyka. Cena zachęcająca. Tyle że trzeba doliczyć poświęcenie

Boże Narodzenie 2023 już za rogiem, więc najwyższa pora zacząć zbierać potrzebne rzeczy. Dla katolików niezbędny będzie opłatek wigilijny, którym podzielą się z bliskimi. Okazuje się, że można go kupić w sklepie ojca Rydzyka. Cena? Z pewnością zaskoczy.

Boże Narodzenie zbliża się do nas wielkimi krokami. Oznacza to, że najprawdopodobniej każdy katolik wybierze się po zakup opłatka, którym bliscy będą mogli się podzielić. Można go kupić również w Toruniu, w sklepie ojca Tadeusza Rydzyka. Cena jednak jest dwukrotnie wyższa od tej z pobliskiego marketu.

Zobacz wideo Na konferencji padło pytanie o miecz dla Rydzyka. Bochenek uciekł od odpowiedzi: Państwo znowu spekulujecie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Opłatek wigilijny Tadeusza Rydzyka. Cena może niektórych zaskoczyć

Sprawą opłatków u ojca Tadeusza Rydzyka zainteresował się portal O2. Dziennikarze postanowili udać się do toruńskiego sklepu prowadzonego przez fundację Lux Veritatis. Jak udało im się ustalić, opłatki cieszą się tam ogromnym zainteresowaniem. Może się to wydać zaskakujące, zwłaszcza kiedy weźmie się pod uwagę fakt, że ten wigilijny symbol nie jest nawet poświęcony. Jak jednak do tego doszło? Podczas rozmowy ze sprzedawcami w sklepie ojca Rydzyka, reporterzy O2 dowiedzieli się, że ma to wiele wspólnego z turystami. Jak tłumaczą:

Dzielenie się opłatkiem jest tradycją, a nie sprawą religijną i nie potrzebują święcenia.

Jeśli ktoś chciałby mieć na wigilii poświęcony przez duchownego opłatek, musi się tym zająć "we własnym zakresie". Oznacza to, że konieczne jest udanie się do parafii i poproszenie o poświęcenie. Zaskoczeniem - choć tym razem pozytywnym - była cena opłatka. Okazuje się, że za opakowanie w sklepie fundacji zapłacimy tylko pięć złotych. Dziennikarzom udało się porównać tę kwotę z wydatkiem, jaki trzeba zrobić w pobliskim markecie. Tak za podobnej wielkości produkt trzeba zapłacić dwa razy więcej, bo aż 10 zł.

Toruń: Sklep ojca Rydzyka. Znajdziemy w nim szeroką ofertę świąteczną i prezentową

Opłatek to jednak niejedyna rzecz, w jaką można się zaopatrzyć w stacjonarnym sklepiku Lux Veritatis. Jak donosi portal Fakt, znajdziemy tam również pamiątkowe magnesy z imionami czy z symbolami Torunia, jak na przykład z Mikołajem Kopernikiem. Co więcej, znajdziemy tam również puzzle. Wśród dostępnych wzorów są między innymi kwiatki, statki, anioły, a nawet Jan Paweł II. Jeśli chodzi o ofertę bożonarodzeniową w sklepiku, to również jest z czego wybierać. Znajdą się tam kolorowanki dla dzieci, książeczki, opowiadania na adwent czy kartki z Maryją, Jezusem i Józefem. W sklepie internetowym znajduje się również osoba podstrona zatytułowana "Pomysły na prezent". Tam możemy wybrać, dla kogo chcemy sprawić podarunek i rozejrzeć się za odpowiednim. W szerokiej ofercie znajdziemy książki, terminarze filmy i wiele innych. Ani na stronie, ani w sklepie stacjonarnym nie znajdziemy jednak żadnych bombek, ani innych ozdób świątecznych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA