W tych sklepach zrobisz zakupy w Wielkanoc. Wyjaśniamy, czy w święta będzie otwarty McDonald's

Jakie sklepy są otwarte w Wielkanoc? Choć tego dnia większość z nich będzie zamknięta, to jest szansa, że uda nam się kupić niezbędne produkty. Sprawdź listę placówek handlowych, które mogą być czynne w Niedzielę Wielkanocną. Wyjaśniamy także, czy sklepy są otwarte w lany poniedziałek.

Choć tworzymy złożone listy zakupów i pilnujemy, aby nie zabrakło nam produktów do świątecznych dań, to czasem możemy o czymś zapomnieć. Czy będziemy mogli wyskoczyć w Wielkanoc do sklepu, aby dokupić jedzenie lub serwetki? Te placówki handlowe będą czynne.

Zobacz wideo Michał Pienias: Nie ma takich branż w handlu, dla których e-commerce nie byłby wsparciem

Sklepy otwarte w Niedzielę Wielkanocną. W tym miejscach będzie można zrobić zakupy 

Zgodnie z ustawą z dnia 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni: w niedzielę i święta handel czy wykonywanie czynności z nim związanych, a także powierzanie pracownikowi lub zatrudnionemu wykonywania pracy w handlu oraz czynności związanych z handlem w placówkach handlowych są zakazane. Istnieją jednak odstępstwa od tej reguły i dotyczy to wybranych lokali handlowych, co także zostało ujęte w tej samej ustawie. Zgodnie z tym w Wielkanoc otwarte mogą być: 

  • stacje paliw,
  • kwiaciarnie,
  • sklepy z dewocjonaliami oraz pamiątkami,
  • placówki handlowe, w których działalność handlowa opiera się głównie na sprzedaży prasy, wyrobów tytoniowych, biletów komunikacyjnych czy gier losowych,
  • placówki pocztowe,
  • apteki,
  • sklepy na dworcach oraz lotniskach,
  • piekarnie, cukiernie i lodziarnie,
  • lokale gastronomiczne,
  • sklepy osiedlowe, w których za lada stanie ich właściciel.

Czy w lany poniedziałek sklepy są otwarte? Na większe zakupy trzeba będzie poczekać

Podobnie sytuacja wygląd w Wielki Poniedziałek. To także święto ustawowo wolne od pracy, a co za tym idzie, w większość sklepów obowiązuje zakaz handlu. Wyjątek stanowią placówki wspomniane we wcześniejszej części artykułu. Natomiast we wtorek wszystkie sklepy będą już czynne, a zakupy zrobimy w standardowych godzinach. Wiele osób zastanawia się także, czy będzie mogła odwiedzić restauracje McDonald's. Czy fast food jest otwarty w czasie świąt wielkanocnych? 

Czy McDonald's jest otwarty w Wielkanoc? Wyjaśniamy, czy fast food będzie czynny

Jeśli sałatka jarzynowa, żurek czy biała kiełbasa nie są twoimi ulubionymi przysmakami lub najdzie cię ochota na niezdrowy smakołyk, to mamy dla ciebie dobrą informację. W związku z tym, że McDonald's jest siecią restauracji, to nie obejmuje go zakaz handlu w niedziele i święta. Dalego też większość lokali będzie czynna. Jednak godziny ich otwarcia mogą być inne niż zazwyczaj. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA