Łańcuszek i kolczyki przeszły do lamusa. Teraz na komunię kupuje się sztabki złota. "Gruba przesada"

Sezon komunijny zbliża się wielkimi krokami, więc wiele osób rozmyśla już nad prezentami dla najmłodszych, którzy pierwszy raz w pełni zjednoczą się z Bogiem. Jaki upominek wypada dać z okazji takiej uroczystości? Ku zdziwieniu wielu, rower czy złoty łańcuszek to dziś nic wielkiego.

Pierwsza komunia święta jest ważnym wydarzeniem dla chrześcijan. To właśnie wtedy - najczęściej dzieci - przyjmują ciało Chrystusa pod postacią opłatka. Na przestrzeni ostatnich lat komunia stała się okazją do świętowania. Współcześnie niemalże każda rodzina organizuje uroczystość, na którą zaprasza się najbliższych. Niektórzy przygotowują skromne spotkanie w domu, a inni wynajmują salę czy restaurację i bawią się do białego rana. Jeśli w tym roku i ciebie czeka taka impreza, wiedz, że nie wypada przyjść z pustymi rękami. Co więc podarować dziecku z takiej okazji? Najnowsze pomysły mogą zaskoczyć. 

Zobacz wideo Ile pieniędzy włożyć do koperty na komunię? [SONDA]

Prezent na pierwszą komunię świętą. Te upominki to już przeszłość

Z okazji pierwszej komunii świętej osobę, która przyjęła sakrament, zazwyczaj obdarowuje się prezentem. Niegdyś popularnymi upominkami były złote kolczyki, łańcuszki czy zegarki, a niektórzy mogli liczyć nawet na rowery. Zdarzało się również, że dziecko otrzymywało po prostu kopertę, w której znajdowały się pieniądze. To z pewnością jedno z najłatwiejszych wyjść, szczególnie gdy nie wiemy, z jakiego prezentu dana osoba będzie zadowolona. Czy jednak w tym roku wypada dać kolczyki, rower lub kopertę? Ku zdziwieniu wielu, okazuje się, że nie. Najwyraźniej jesteśmy właśnie świadkami nowej mody. Jedna z czytelniczek portalu styl.fm, wyznała w liście do redakcji, o co poprosiła ją siostra dla swojego dziecka na komunię. Taki prezent to prawdziwy luksus.

Nadchodzi nowe. Teraz na komunię kupuje się prawdziwe złoto. Nasz portfele mogą być niezadowolone

Współcześnie wiele osób próbuje żyć oszczędnie ze względu na wzrost cen w niemalże każdym sektorze gospodarki. Zdarzają się jednak takie sytuacje, podczas których musimy wyłożyć większą sumę gotówki. Mowa między innymi o komuniach. Okazuje się, że taka uroczystość dla niektórych osób może być sporym wydatkiem. Coś na ten temat wie ciocia pewnej dziewczynki, która w tym roku przystąpi do pierwszej komunii świętej. Kobieta postanowiła zapytać się swojej siostry, co ma podarować małej Kamili z okazji przyjęcia tak ważnego sakramentu. Była pewna, że w odpowiedzi usłyszy takie propozycje jak kolczyki czy pieniądze. Nic bardziej mylnego. Mama dziewczynki powiedziała, że popularnym upominkiem jest teraz sztabka złota.

Siostra odpowiedziała, że teraz w modzie jest dawanie dzieciom sztabek złota. Oniemiałam. Byłam w szoku. Sztabka złota dla dziesięcioletniego dziecka? Przecież to nie ma sensu. Rozumiem, żeby kupić jej złoty łańcuszek, ale sztabkę złota? Nie wiedziałam, jak się zachować [...] Po co jej sztabka złota? Ja rozumiem inwestycja w przyszłość itd., ale to chyba gruba przesada

- napisała czytelniczka w liście do redakcji portalu styl.fm. To zrozumiałe, że taka informacja zwrotna zaskoczyła kobietę. Nie codziennie słyszy się, by kupić komuś na prezent złoto, ponieważ upominek tego typu to niemały wydatek.

Wydaję mi się jednak, że Kamila wcale nie będzie się cieszyła z tego typu prezentu. Teraz mam niezły mętlik w głowie i sama nie wiem, co będzie najlepszym rozwiązaniem tej sytuacji. To wszystko mnie przerasta i nie wiem, jaką decyzję podjąć

- podsumowała ciocia dziewczynki. Z pewnością dla wielu osób to świetny pomysł i inwestycja, lecz czy tak małe dziecko zrozumie ten fakt i będzie usatysfakcjonowane?

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy uważasz, że sztabka złota to trafiony prezent na komunię?
Więcej o:
Copyright © Agora SA