To już jest pewne. Sąd wydał decyzję w sprawie upadłości znanej firmy odzieżowej. Co dalej?

Kilka miesięcy temu łódzki producent odzieży Redan S.A. ogłosił upadłość. Firma od dłuższego czasu zmagała się z problemami finansowymi, które dodatkowo pogłębiły się jeszcze podczas pandemii. Teraz Sąd Rejonowy w Łodzi wydał postanowienie w sprawie zabezpieczenia majątku przedsiębiorstwa.

Spółka Redan S.A. to przedsiębiorstwo z siedzibą w Łodzi powstałe w 1995 roku. Zajmuje się projektowaniem, dystrybucją i sprzedażą odzieży dla kilku sklepów, głównie dla popularnej marki Top Secret. Kilka miesięcy temu pojawiły się jednak informacje, że firma zmaga się z poważnymi problemami finansowymi, natomiast w listopadzie 2024 roku wierzyciel firmy, czyli Subra GRP, złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Teraz opublikowano decyzję sądu.

Zobacz wideo Okradał sklepy i udawał manekina, by nie zostać złapanym

Redan: upadłość. Jest decyzja sądu w głośnej sprawie

W środę 22 stycznia opublikowano raport bieżący w sprawie firmy Redan. Wynika z niego, że Sąd Rejonowy dla Łodzi-Śródmieścia w Łodzi, XIV Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych, wydał postanowienie o zabezpieczeniu majątku Redan. Ustanowiono też tymczasowego nadzorcę sądowego, którego funkcję będzie pełnić Michał Raj. Ma on w ciągu dwóch miesięcy złożyć sprawozdanie o sytuacji przedsiębiorstwa. Warto zaznaczyć, że pierwsze kłopoty firmy pojawiły się już w 2019 roku, kiedy to władze spółki utraciły kontrolę nad spółką TXM S.A, czyli siecią dyskontów Textil Market. Sytuacji nie poprawiło nadejście pandemii koronawirusa COVID-19, którą boleśnie odczuła większość przedsiębiorców. Spółka Redan nie uzyskała wtedy trwałej rentowności na handel odzieżą, co było pierwszym gwoździem do trumny.

Zobacz też: Koniec z tanimi zakupami na AliExpress, Temu i Shein. Szykuje się nowy podatek

Redan, Top Secret. Firma od dłuższego czasu miała problemy

Przypomnijmy, że w połowie 2024 roku w firmie Redan S.A. przeprowadzono zwolnienia grupowe, a niedługo później, bo już w listopadzie, wierzyciel złożył wniosek o ogłoszenie upadłości. Poinformowano wówczas, że spółka "utraciła płynność i zgodnie z panującymi na rynku ocenami, jest to stan trwały".

Pomimo tego zarząd nie złożył dotychczas wniosku o restrukturyzację lub upadłość spółki. Ogłoszenie upadłości Redan S.A. jest dla wierzycieli jedyną szansą na odzyskanie przynajmniej części środków zainwestowanych we współpracę z tym kontrahentem. Co najmniej od początku 2024 roku Redan prowadzi wyprzedaż swoich aktywów, unikając jednocześnie rozmów w zakresie spłaty z zadłużenia

- mówił Tomasz Makowski, wiceprezes Subra GRP, cytowany przez portal Business Insider.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: