Jak otworzyć wino bez korkociągu? Oto kilka praktycznych trików dla lubiących trunki

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Nic prostszego! Zapewne każdy z nas chociaż raz w życiu miał sytuację, w której nie mógł otworzyć wina z powodu braku otwieracza. Sprawdź, jak możesz zrobić to bez akcesoriów.

Jak otworzyć wino bez otwieracza? Podpowiadamy!

Jak otworzyć wino bez otwieracza? Mamy na to kilka trików. Zabawa rozgrywa się w najlepsze, goście śmieją się i rozmawiają, stoły suto zastawione, ale w ferworze przygotowań zapomniałeś o otwieraczu do trunków? Na szczęście są i na to patenty. W artykule przedstawimy kilka sposobów, które mogą być pomocne, podczas takich nieoczekiwanych zdarzeń.

Jak otworzyć wino zapalniczką? 

Jak otworzyć wino zapalniczką? Kluczowy jest tutaj ogień. Pod wpływem ciepła i odpowiedniego ustawienia korek powinien sam się wysunąć. Najpierw musimy przygotować zwykłą kuchenną ściereczkę. Zawijamy butelkę w ścierkę, tak aby się nie poparzyć. Wolną ręką podgrzewamy butelkę tuż pod korkiem. Korek może gwałtownie wydostać się z butelki, dlatego trzeba ją ustawić w bezpieczny sposób.

Jak otworzyć wino kluczem do drzwi?

Jak otworzyć wino kluczem do otwierania drzwi? Przy tej metodzie będzie potrzeba nam sporo siły. Klucz trzeba wbić po prostu do korka. Należy jednak wbić go pod kątem 45 stopni. Przystępujemy do obracania klucza przy jednoczesnym podnoszeniu korka ku górze.

Jak otworzyć wino? Korkociąg nie będzie ci potrzebny. Skorzystaj z widelca i noża

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Z pomocą przyjdą stołowe sztućce. Poniższą metodę możemy wykonać na dwa sposoby: przy pomocy widelca i noża bądź samego noża.

Metoda z widelcem i nożem:

  1. Należy umieścić nóż w środku korka na poziomie około 3/4 wysokości ostrza.
  2. Umieszczamy widelec tak, aby jego zęby znalazły się pomiędzy nożem.
  3. Pociągamy do góry, jednocześnie klinując widelec.
  4. Kręcimy przyrządem tak, aby odkręcić korek.

Metoda z samym nożem:

  1. Twardy trzonek noża umieszczamy na korku.
  2. Ustawiamy butelkę na twardym podłożu.
  3. Wpychamy korek do środka.
  4. Minusem tej metody jest to, że korek znajduje się w środku, co zdaniem wielu specjalistów, może wpływać na smak wina.

Jak otworzyć szampana? Nożyczki kuchenne do zadań specjalnych!

Jak otworzyć szampana? Pomocne będą nożyczki. Chcąc otworzyć szampana przy pomocy nożyczek, musimy umieścić jedną część do obcinania w korku. Coś na wzór prostego kąta, a następnie przejść do kręcenia i jednoczesnego podnoszenia ku górze.

Zobacz też: Nie wyrzucaj korka po winie - wykorzystaj go w ciekawy sposób lub poddaj nietypowemu recyklingowi

Więcej o:
Copyright © Agora SA