Na co pomaga siemię lniane? Użyj go w codziennej pielęgnacji! Efekt? Jak z salonu piękności

Zastosowanie siemienia lnianego może przynieść bardzo pozytywne efekty. To produkt polecany na problemy trawienne, ale nie tylko. Siemię lniane ma swoje zastosowanie w codziennej pielęgnacji. Okazuje się, że to genialny produkt na włosy. Jako go używać?

Marzysz o miękkich, gładkich i długich włosach? Produkt z kuchni sprawdzi się do tego idealnie! Nie zawsze drogie drogeryjne kosmetyki są lepsze od domowych metod, dlatego warto zapoznać się nawet z najbardziej banalnymi trikami. Użycie siemienia lnianego pomoże ci uzyskać efekt "wow".

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Siemię lniane na włosy. Jakie zastosowanie ma ten naturalny produkt?

Siemię lniane to źródło cennych składników i substancji odżywczych, które od lat stosowane są na różnego rodzaju problemy zdrowotne. To właśnie ten produkt świetnie działa na układ pokarmowy i ogólne funkcjonowanie organizmu. Od jakiegoś czasu siemię lniane debiutuje również w walce z problemem zniszczonych, suchych i nierosnących włosów. Stosują go nawet włosomaniaczki!

Co na elektryzujące się włosy zimą? Spryskaj czapkę domową mieszanką. Szybko zapomnisz o problemie Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? To rozwiąże problem na zawsze

Jak stosować siemię lniane na włosy? Masz dwie możliwości

Dzięki stosowaniu siemienia lnianego włosy mogą odzyskać swój dawny blask, a nawet zostać pobudzone do wzrostu. Wystarczy zaparzyć siemię lniane. Jak to zrobić? Na początek ugotuj ziarna siemienia lnianego w wodzie i mieszaj, aby nic nie przywarło do dna. Gdy roztwór wystygnie, poczekaj aż stanie się chłodny i zgęstnieje, przypominając kisiel. Następnie, równomiernie połóż powstałą maskę z siemienia lnianego na włosy. Roztwór przecedź wcześniej przez sitko i wykorzystaj jedynie "wywar" z nasion. Maskę trzymaj na głowie przez 60 minut. Po tym czasie należy spłukać maseczkę i umyć włosy szamponem. Pamiętaj, aby skonsultować to wcześniej ze swoim fryzjerem, lub dermatologiem, ponieważ nawet najbardziej naturalne metody mogą okazać się szkodliwe twojego organizmu.

Prysznic Umyj kabinę prysznicową tym produktem za 3 złote. Będzie lśnić jak nowa

Skutki picia siemienia lnianego. Ten czynnik ma duże znaczenie

Wiele osób zastanawia się, kiedy pić siemię lniane i jaki może być efekt tej praktyki. Tak naprawdę, to nie pora spożywania ma tutaj znaczenie. Można pić je zarówno rano, w środku dnia, albo wieczorem. Najważniejsze, aby pamiętać, że siemię gotowe do spożycia jest po około 60 minutach, więc jeśli wstajesz kilka godzin przed wyjściem z domu i masz czas na przygotowanie takiego roztworu np. przed pracą, wówczas jest to idealna metoda dla ciebie.

Więcej o: