Masz suche i zrogowaciałe pięty? Weź 2 zł i idź do sklepu! Wymieszaj to z wodą, a problem zniknie

Jak dbać o pięty, aby nie były suche? Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna, niestety często ulegają podrażnieniom. Wiele osób zapomina o regularnym nawilżaniu skóry, co przyczynia się do powstawania zrogowaciałego naskórka. Poznaj najlepsze sposoby na suche stopy.

Skóra na stopach ma nieco inne potrzeby pielęgnacyjne niż np. skóra na twarzy. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak dbać o skórę pięt, szczególnie, wtedy gdy jest ona sucha i zrogowaciała. Poniższe sposoby są nie tylko skuteczne, ale i bardzo tanie.

Zobacz wideo Jak przeprowadzić zabieg kawitacji w domowych warunkach?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na zrogowaciałe pięty. Zamocz stopy w tym roztworze

Jeśli masz problem z suchą skórą pięt, dobrze dla poprawy jej stanu zrobić kąpiel. Jak wykonać kąpiel dla stóp? To bardzo proste, potrzebujesz jedynie wody i 2 łyżek sody oczyszczonej. To właśnie soda sprawi, że skóra pięt zostanie zmiękczona, a suchy i zrogowaciały naskórek odpadnie. Do miski nalej ciepłej wody i dodaj sodę. Następnie zamocz w roztworze stopy i trzymaj przez około 10 minut. Po kąpieli wysusz stopy i nałóż krem nawilżający, który dopełni całą pielęgnację. 

Co na suche pięty? Wypróbuj domowy peeling

Peeling to taki zabieg, który usuwa zrogowaciały i suchy naskórek oraz świetnie nawilża skórę. Nie musisz umawiać się na wizytę w salonie kosmetycznym, wystarczy domowy peeling, który poprawi kondycję twojej skóry. Domowy peeling wykonasz za pomocą sody oczyszczonej. Dwie łyżki sody wymieszaj w miseczce z łyżką wody. Tak powstałą papkę wcieraj w stopy przez kilka minut, a następnie zmyj wodą. Na koniec nałóż krem nawilżający. Pamiętaj, aby przed zabiegiem skontaktować się ze specjalistą.

Pielęgnacja stóp domowym sposobem. Wystarczy tylko odrobina

Do domowej pielęgnacji stóp wystarczy użyć produktów, które prawdopodobnie masz już w domu. Jedną z metod jest kąpiel siemieniu lnianym. Siemię należy zalać wrzątkiem i poczekać aż ostygnie. Kolejnym krokiem jest zamoczenie stóp w roztworze na kilka minut. Na koniec po wysuszeniu, warto zetrzeć naskórek pumeksem. 

Więcej o: