Jak prać ręczniki, żeby znów były miękkie? Wystarczą trzy łyżeczki, a będą puchate jak dawniej

Czasem z pozoru banalna informacja o tym, w jakiej temperaturze prać ręczniki, może uratować ich jakość. Wiele osób nie jest świadomych jak prać ręczniki i często popełnia ten kluczowy błąd. Dowiedz się jak dbać o ich materiał, aby nie zbijały się w praniu. Dzięki temu pozostaną miękkie i puchate.

Zakup nowych, dobrej jakości ręczników to dziś niemały wydatek. Właśnie dlatego warto znaleźć sposoby na zadbanie o ręczniki w domu. Dowiedz się jak prać ręczniki i sprawdź, czy robisz to dobrze. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie ręczników: być może popełniasz ten błąd!

Może się wydawać, że pranie ręczników to błaha sprawa. Jednak jak się okazuje wiele osób nadal ma z tym problem i popełnia błędy, przez które ręczniki są szorstkie i twarde. Przy praniu ręczników warto na samym początku zwrócić uwagę na metkę i zalecenia producenta. Dodatkowo ważne jest, aby nie prać ręczników z inną odzieżą i podzielić je kolorystycznie. Szorstkie ręczniki mogą być również efektem stosowania proszku do prania, więc lepiej zmienić go np. na żel. 

Opuchnięta twarz po nocy Domowy sposób na opuchniętą twarz. Wystarczy jeden produkt z lodówki

Temperatura prania ręczników: tak usuniesz wszystkie bakterie

Pranie ręczników powinno być wykonywane w odpowiedniej temperaturze. W ilu stopniach prać ręczniki? Tego rodzaju tkaniny wymagają od 40 do 60 stopni Celsjusza. Niektórzy producenci zalecają prać ręczniki w 90 stopniach, jednak są to najczęściej ręczniki dla niemowląt lub małych dzieci. Często ręczniki hotelowe również prane są w 90 stopniach, ponieważ w ten sposób bakterie i zarazki zostaną dogłębnie usunięte.

Suszarka do prania Suszarka do prania musi być odpowiednio ustawiona. Nigdy tego nie rób

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Dodaj to do prania

Jeśli chcesz, aby twoje ręczniki po praniu były miłe w dotyku i puszyste, warto dodać do prania składnik, który z pewnością masz już w domu. Oczywiście chodzi o sodę oczyszczoną. Trzy łyżki sody rozpuść w szklance wody i wlej do dozownika na płyn do płukania. Włącz ręczniki na odpowiedni program, a potem ciesz się miękkością tkaniny! 

Więcej o: