Jak prać ręczniki, żeby znów były miękkie? Wystarczą trzy łyżeczki, a będą puchate jak dawniej

Czasem z pozoru banalna informacja o tym, w jakiej temperaturze prać ręczniki, może uratować ich jakość. Wiele osób nie jest świadomych jak prać ręczniki i często popełnia ten kluczowy błąd. Dowiedz się jak dbać o ich materiał, aby nie zbijały się w praniu. Dzięki temu pozostaną miękkie i puchate.

Zakup nowych, dobrej jakości ręczników to dziś niemały wydatek. Właśnie dlatego warto znaleźć sposoby na zadbanie o ręczniki w domu. Dowiedz się jak prać ręczniki i sprawdź, czy robisz to dobrze. 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pranie ręczników: być może popełniasz ten błąd!

Może się wydawać, że pranie ręczników to błaha sprawa. Jednak jak się okazuje wiele osób nadal ma z tym problem i popełnia błędy, przez które ręczniki są szorstkie i twarde. Przy praniu ręczników warto na samym początku zwrócić uwagę na metkę i zalecenia producenta. Dodatkowo ważne jest, aby nie prać ręczników z inną odzieżą i podzielić je kolorystycznie. Szorstkie ręczniki mogą być również efektem stosowania proszku do prania, więc lepiej zmienić go np. na żel. 

Temperatura prania ręczników: tak usuniesz wszystkie bakterie

Pranie ręczników powinno być wykonywane w odpowiedniej temperaturze. W ilu stopniach prać ręczniki? Tego rodzaju tkaniny wymagają od 40 do 60 stopni Celsjusza. Niektórzy producenci zalecają prać ręczniki w 90 stopniach, jednak są to najczęściej ręczniki dla niemowląt lub małych dzieci. Często ręczniki hotelowe również prane są w 90 stopniach, ponieważ w ten sposób bakterie i zarazki zostaną dogłębnie usunięte.

Jak prać ręczniki, aby były miękkie? Dodaj to do prania

Jeśli chcesz, aby twoje ręczniki po praniu były miłe w dotyku i puszyste, warto dodać do prania składnik, który z pewnością masz już w domu. Oczywiście chodzi o sodę oczyszczoną. Trzy łyżki sody rozpuść w szklance wody i wlej do dozownika na płyn do płukania. Włącz ręczniki na odpowiedni program, a potem ciesz się miękkością tkaniny! 

Więcej o:
Copyright © Agora SA