Włosy wypadają garściami? Wypróbuj domowych płukanek. Kosmyki będą mocne jak nigdy wcześniej

Wypadające włosy to problem, który dotyka wiele osób. Podstawową metodą walki z nim jest zwalczanie przyczyn wypadania. Warto jednak też stosować domowe sposoby na wzmocnienie włosów, które mogą wspomóc cały proces. Przedstawiamy sprawdzone przepisy na naturalne płukanki do włosów.

Wypadanie włosów może dotknąć każdego. Dotyczy to kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Problemu tego nie należy nigdy ignorować. Rzadkie włosy prezentują się mniej atrakcyjnie, a co ważniejsze, wzmożone wypadanie może być objawem poważniejszych chorób. Dlatego też istotne jest, aby w takiej sytuacji skonsultować się z lekarzem specjalistą. Pamiętaj, że naturalne domowe sposoby są zawsze wsparciem. Przed ich zastosowaniem warto również wykonać próbę alergiczną.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Szukasz urodowych porad? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wypadanie włosów: przyczyny. Jak powstrzymać wypadanie włosów?

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne. Do najczęstszych z nich należą:

  • nieprawidłowa dieta (zwłaszcza niedobór żelaza),
  • nieprawidłowa pielęgnacja włosów i skóry głowy,
  • stres i przemęczenie,
  • choroby obciążające układ odpornościowy, np. COVID,
  • przyjmowane leki,
  • choroba tarczycy,
  • łysienie androgenowe,
  • choroby skóry głowy, takie jak grzybica, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry czy liszaj płaski,
  • cukrzyca.

W zależności od konkretnych przyczyn, leczenie wypadania włosów może polegać po prostu na zmianie określonych nawyków. Czasami jednak będzie ono wymagało leczenia specjalistycznego.

Szczotka a przetłuszczające się włosy Masz problem z przetłuszczającymi się włosami? Sprawdź szczotkę

Wypadanie włosów: domowe sposoby. Wypróbuj naturalne płukanki do włosów

Pierwszą sprawdzoną metodą walki z wypadającymi włosami jest płukanka z kawy. Do jej przygotowania wystarczy zaparzyć 1 łyżkę kawy mielonej, a następnie napój pozostawić na kilka minut. Kiedy fusy opadną, należy odcedzić kawę i rozcieńczyć ją z wodą z kranu. Tak przygotowaną miksturą polewamy umyte wcześniej włosy. Na koniec głowę spłukujemy jeszcze raz zimną wodą. Płukanka z kawy stymuluje wzrost włosów dzięki pobudzeniu mikrokrążenia w skórze głowy. Dodatkowo kosmyki będą nawilżone i błyszczące.

Drugą płukanką wartą wypróbowania jest płukanka z soku brzozy. W tym przypadku należy 1 szklankę suszonych liści brzozy zalać 0,5 l wrzącej wody i gotować przez kilka minut. Wywar następnie odstawiamy na 10 minut pod przykryciem. Po tym czasie odcedzamy roztwór, a w otrzymanym płynie płuczemy włosy i skórę głowy. Płukanka z soku brzozy przyspiesza porost włosów, wzmacnia cebulki i odżywia skórę głowy.

pielęgnacja włosów Zamiast wylewać do zlewu, zamocz w tym włosy. Będą lśniące i gęste

Więcej o: