Domowy sposób na muszki owocówki? Wystarczy kilka kropel, aby przegonić je na dobre

Robi się ciepło, a więc powoli zaczynają krążyć po domach muszki owocówki. Wkrótce pojawią się też zapewne na werandach i balkonach. Jak zwalczyć muszki owocówki, aby nie siadały już na jedzeniu? Niechciane insekty można łatwo wypłoszyć dzięki tym metodom.

Muszki owocówki szczególnie latem pojawiają się w kuchni oraz w innych pomieszczeniach w domu. Rozkładająca się żywność to główny powód obecności niechcianych insektów, ale nie jest to wyznacznikiem. Jak się ich pozbyć? Jest kilka prostych, domowych sposobów.

Zobacz wideo "Zaczynamy jeść luksusowo, mimo zwykłości". Dlaczego warzywa tyle kosztują? Wybierz serwis

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się muszek owocówek? Te zapachy odstrasza je w kilka chwil

Jeśli chcesz pozbyć się niechcianych lokatorów, takich jak owady, warto zacząć działać jak najszybciej. Muszki owocówki mają dobrze wykształcony węch, a niektóre zapachy potrafią je od razu odstraszyć. Domowy odstraszacz zapachowy na muszki zrobisz w łatwy sposób. Wystarczy, że wykorzystasz aromat takich przypraw jak czosnek, mięta, goździki czy liści laurowy, które wymieszasz z ciepłą wodą. Następnie przelejesz roztwór do spryskiwacza i popsikasz miejsca, w których występują insekty. Zapach sprawi, że muszki uciekną, a ty pozbędziesz się problemu. Jeśli masz w domu cytrynę, możesz pokroić ją w plastry i w każdy z nich powkładać goździki. Taki odstraszacz należy położyć w różnych miejscach w domu lub na tarasie, czy balkonie. Po kilku godzinach muszki powinny uciec.

Muszki owocówki w domu. Pozbądź się insektów dzięki tej miksturze

Muszki owocówki pojawiają się w domach, gdy wyczują żywność. Właśnie dlatego najczęściej można je spotkać w kuchni przy koszach z owocami, chlebaku czy przy śmietnikach. Bardzo ważne jest więc, aby wszelką żywność przechowywać w szczelnych pudełkach lub w szafkach, a śmieci ze śmietnika regularnie wynosić. Jeśli muszki owocówki zadomowiły się w twoim mieszkaniu, możesz spróbować usunąć je za pomocą mikstury z octu i płynu do naczyń. Do miski wlej odrobinę octu i dodaj kilka kropel płynu do naczyń. Zapach octu zwabi muszki do miski, a płyn do naczyń zmniejszy napięcie powierzchniowe, wiec muszki nie będą miały jak uciec. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA