O tej ukrytej funkcji zmywarki mało kto wie. Wystarczy jeden ruch i mycie naczyń stanie się prostsze

Ta ukryta funkcja w zmywarce pozwoli na zaoszczędzenie czasu i nerwów. Dzięki niej mycie naczyń stanie się o wiele prostsze. Nie będzie trzeba już walczyć z brakiem miejsca na wysokie kieliszki czy talerze. Jak to sprawdzić? Otwórz zmywarkę i czytaj uważnie.

Z pewnością wiele osób jest wdzięcznych za wynalezienie zmywarki. Dzięki niej można zaoszczędzić czas i wodę w trakcie mycia naczyń. Choć jest to bardzo praktyczne urządzenie, czasami przysparza nam problemów. Jednym z nich jest brak miejsca na wysokie kieliszki, miski czy talerze. Naczynia ustawione na dolnej półce mogą zahaczać o górną lub o śmigło umieszczone pod spodem. Zwykle w takiej sytuacji decydujemy się na ręczne mycie dużych przedmiotów, ale jak się okazuje, wcale nie trzeba tego robić. Zmywarka ma bowiem ukrytą funkcję, o której mało kto wie.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zmieścić wszystkie naczynia w zmywarce? O tej funkcji pewnie nie masz pojęcia

Chowanie naczyń do zmywarki po dużej kolacji bywa problematyczne. Szczególnie takie rzeczy, jak półmiski, patelnie czy kieliszki z długą nóżką bywa ciężko dobrze umieścić. Okazuje się jednak, że można temu zaradzić. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że w niemal każdej zmywarce, niezależnie od ceny i pojemności, jest ukryta funkcja, która to ułatwi. Chodzi o możliwość podnoszenia i obniżania górnej półki. Wydaje się to oczywiste, ale wiele osób nie zna tego triku. Jak to zrobić? To bardzo proste.

Prusaki są zdecydowanie mniejsze od karaluchów, a także różnią się ubarwieniem. Prusaki w domu. Skąd się biorą i w jaki sposób się ich pozbyć?

Podnieś półkę i wymyj wszystkie naczynia. Ten trik zajmie ci dosłownie chwilę

Sprawdziłam, czy moja zmywarka też ma tę funkcję i nie zawiodłam się. Większość sprzętów jest wyposażona w taką możliwość. Podniesienie górnej półki jest banalnie proste. Spójrz na boki szuflady. Zauważysz po obu stronach szyny, na których oparta jest cała półka. Teraz wystarczy tylko pociągnąć ją od góry, a dolna część szuflady wskoczy na te szyny, tym samym podnosząc całość o kilka centymetrów. W niektórych zmywarkach po bokach umieszczono specjalne przyciski, blokujące podnoszenie.l Wystarczy je nacisnąć w tym samym momencie, by móc unieść półkę. To zdecydowanie ułatwi pakowanie zmywarki, np. po imprezie lub wizycie gości. Teraz żałuję, że zmarnowałam tyle czasu na mycie ręczne dużych naczyń.

Więcej o: