Nareszcie wiem, jak wyprasować ubrania bez żelazka. Dzięki tej mieszance zaoszczędziłam sporo czasu

Prasowanie ubrań potrafi przysporzyć kłopotów. Tę uciążliwą czynność można jednak skrócić. Odkryłam domową mieszankę, która sprawiła, że już nie sięgam po żelazko. Używam do niej tylko trzech składników.

Prasowanie to jedna z najmniej ulubionych czynności domowych. Zwykle zajmuje długo czasu, a po niektórych ubraniach trzeba kilkukrotnie przejechać żelazkiem, zanim uda się je wyprostować. Jest jednak sposób, dzięki któremu możesz tego uniknąć. Zrób domową mieszankę i zapomnij o używaniu żelazka. Wypróbowałam tego triku na własnych ubraniach i teraz żałuję, że marnowałam wcześniej tyle czasu na prasowanie.

Zobacz wideo Sposoby na pogniecione ubrania

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak szybko uprasować ubrania? Zacznij od prawidłowego suszenia

Jeśli chcesz ułatwić sobie prasowanie ubrań, zadbaj o to już na etapie prania. Jeśli dobrze je rozwiesisz, spędzisz o wiele mniej czasu z żelazkiem. Wystarczy, że po wyjęciu z pralki porządnie strzepiesz ubranie i rozłożysz je na suszarce. Duże rzeczy, które ciężko wyprasować, np. koszule warto zawiesić na wieszaku i rozprostować. Innym sposobem na ułatwienie prasowania jest zwinięcie ubrań w "naleśnika". Połóż rzecz na podłodze i zwiń ciasno w rulon. Następnie obłóż go czymś ciężkim i odczekaj około 20 minut. Po tym czasie rozprostuj ubranie. Będzie mieć o wiele mniej zagnieceń, a użycie żelazka nie będzie konieczne.

Jak wyprasować ubrania bez żelazka? Ta domowa mieszanka rozprostuje ubrania w mig

Jeśli zależy ci na czasie i nie chcesz stać przy żelazku, możesz zrobić domową mieszankę, dzięki której unikniesz standardowego prasowania. W niektórych sklepach można znaleźć gotowy spray, ale w Polsce jest on ciężko dostępny. Zamiast poświęcać czas na szukanie, przygotuj go samodzielnie z trzech produktów, które dostaniesz w każdym supermarkecie. Potrzebujesz tylko:

  • 250 ml wody,
  • niewielką ilość płynu do płukania,
  • odrobinę alkoholu izopropylowego.

Nie martw się o dostępność ostatniego składnika. Alkohol izopropylowy znajduje się w płynach do dezynfekcji i rozpuszczalnikach, które dostaniesz w niemal każdym sklepie. Zmieszaj wszystkie składniki i przelej do butelki z atomizerem. Następnie powieś pogniecione ubranie  na wieszaku i spryskaj mieszanką. Po kilku minutach zauważysz efekty. Zagniecenia znikną i prasowanie nie będzie już konieczne. Ten sposób oszczędzi ci wiele czasu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA