Położyłam to na uszczelce, a smród z pralki zniknął od razu. Wystarczyły te dwa, tanie produkty

Jeśli poczujesz, że z pralki śmierci to znak, że najwyższy czas ją wyczyścić. Wiele osób o tym zapomina, a to poważny błąd. Na szczęście brud i pleśń szybko usuniesz z pomocą tych tanich produktów. Wyjaśniamy, jak wyczyścić pralkę i pozbyć się smrodu.

Brzydki zapach z pralki to popularny problem. Z czasem smród unoszący się z bębna przechodzi także na ubrania i trzeba je ponownie wyprać. W ten sposób marnujemy wodę i prąd, a problem nie znika. Zwykle jest on spowodowany zalegającą pleśnią lub brudem w szufladach na proszek i płyn. Zamiast dzwonić po fachowca lub wymieniać pralkę na nową, spróbuj samodzielnie pozbyć się nieprzyjemnego zapachu. Pomogły mi w tym produkty, które kupiłam w supermarkecie za jedynie kilka złotych.

Jak wyczyścić pralkę? Potrzebujesz tylko dwóch rzeczy

Wiele osób zapomina o regularnym czyszczeniu pralki lub wydaje im się, że jest to niepotrzebne. To ogromny błąd. Środki, w których pierzemy ubrania wcale nie czyszczą pralki. Wręcz przeciwnie — mogą ją zapychać i gnić. Szczególnie na fartuchu, czyli uszczelce wyłożoną gumą przy bębnie, gromadzi się brud, a z czasem tworzy się pleśń. Jej nieprzyjemny zapach może przechodzić na materiał, który pierzemy i będzie go ciężko usunąć. Aby temu zapobiec, należy czyścić to miejsce regularnie. Znalazłam na to prosty sposób, do którego wystarczą dwie rzeczy:

  • wybielacz
  • papier toaletowy

Kilka listków nasączyłam wybielaczem i wyłożyłam nimi uszczelkę. Po kilku godzinach brud zniknął, a guma wyglądała jak nowa.

koszulki Jak szybko wyprasować ubrania? Odstaw żelazko i sięgnij po tę mieszankę

Smród z pralki — jak temu zapobiec? Pamiętaj o kilku zasadach

Inną przyczyną brzydkiego zapachu może być wilgoć. Warto pamiętać, aby mokre ubrania wyciągać od razu po zakończeniu prania, a drzwiczki pralki powinny być zawsze otwarte. W ten sposób nie dopuścimy do gnicia. Aby pozbyć się smrodu, wystarczy wlać do przegródki na proszek ocet i ustawić pustą pralkę na program z wysoką temperaturą. Możesz dodać do tego kilka kropel ulubionego olejku eterycznego, jeśli nie lubisz zapachu octu. Wilgoć pochłonie także soda oczyszczona. Możesz ją dosypywać do każdego prania. Przy okazji ten produkt pomoże ci wybielić jasne ubrania. Pamiętaj również o tym, by regularnie czyścić szuflady na detergenty, gdyż zalega w nich mokry proszek.

Więcej o: