Aloes w codziennej pielęgnacji niesie wiele korzyści. Możesz bez trudu wyhodować go w domu

Aloes w domu ma wiele korzyści. Sprawdzi się znakomicie m.in. w codziennej pielęgnacji twarzy. To znana i lubiana roślina, która nie tylko ładnie wygląda. Jak hodować aloes? Na uprawę tej rośliny może zdecydować się nawet nowicjusz kwiatowy.

Aloes to sukulent liściowy, który liczy sobie ponad 500 gatunków. Naturalnie aloes występuje m.in. na Madagaskarze czy w Afryce. Roślina może pięknie ozdobić twoje mieszkanie, jak i dać ci wiele korzyści. Jak wyhodować aloes w domu oraz do czego go używać? 

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Aloes: uprawa i pielęgnacja w domu

Aloes w Polsce uprawiany może być wyłącznie w pomieszczeniach, ponieważ przez cały rok musi on mieć zapewnioną dodatnią temperaturę. W okresie zimowym roślina powinna przejść w stan spoczynku, wtedy zmniejszamy jej temperaturę, mniej podlewamy i nie nawozimy. W okresie wiosennym przy ponownym wzroście, można zacząć nawozić aloes. Roślina uwielbia dużą ilość światła, dlatego zimą najlepiej postawić ją przy dużym oknie. Aloes magazynuje wodę w liściach, więc jeśli zapomnisz go podlać, nic się nie stanie, ponieważ jest odporny na suszę. Posiadając aloes w domu, warto zapewnić mu w doniczce przepuszczalne podłoże, a sama donica powinna być duża, aby kwiat mógł się komfortowo i zdrowo rozwijać. Aloes w domu może przynieść ci wiele korzyści, a oto niektóre z nich. 

 

Jak wykorzystać liście aloesu? Domowe SPA na bazie rośliny

Aloes niegdyś wykorzystywany był jedynie jako dekoracja mieszkań, jednak od jakiegoś czasu można spotkać wiele kosmetyków na półkach sklepowych, które w składzie mają aloes lub są wykonane jedynie z aloesu. To, co najcenniejsze w tej roślinie kryje się w jej pędach. Kiedy przetniemy je na pół, można dostrzec galaretowate wnętrze. Aloes posiada w sobie witaminy z grupy B, C, i E oraz kwas foliowy, aminokwasy i wiele więcej. Wszystkie te składniki odżywcze świetnie wpływają m.in. na cerę. Nasuwa się więc pytanie, jak wykorzystać aloes w domowej pielęgnacji? Wystarczy, że kawałek liścia przetniesz wzdłuż, a wnętrzem posmarujesz twarz. Z galaretowatej substancji można również przygotować sobie maseczkę, odrobinę aloesu zmieszaj z miodem, nałóż na 15 minut na twarz, a następnie zmyj wodą. Jeśli masz problem z cieniami pod oczami, regularne stosowanie aloesu jako krem pod oczy, rozjaśni skórę. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA