Ten produkt z łazienki usunie pleśń na ścianie. Wystarczy jedna aplikacja i odrobina szorowania

Pleśń w domu zwykle pojawia się przy oknach lub w ciemnych kątach, w których gromadzi się wilgoć. Problem trzeba zwalczyć szybko, żeby nie odczuć negatywnych skutków na swoim zdrowiu. Wyjaśniamy, co zrobić, żeby usunąć pleśń na ścianie.

Popularnym problemem wielu domach jest pleśń na ścianie. Przyczyny rozwoju grzyba mogą być różne. Zwykle jest to wilgoć oraz skraplanie się wody na ścianach i przedmiotach. Rozwojowi pleśni sprzyja brak światła, dlatego najczęściej pojawia się w kątach i zakamarkach, do których nie docieramy podczas sprzątania. Jak usunąć pleśń na ścianie? Domowe sposoby powinny sobie z tym poradzić. 

Zobacz wideo Czy wycięcie pleśni ratuje resztę jedzenia? [NaZdrowie]

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pleśń na ścianie może być niebezpieczna. Usuń ją, zanim zacznie działać

W walce z pleśnią liczy się przede wszystkim czas. Należy działać szybko, ponieważ długotrwałe przebywanie w pomieszczeniu z grzybem negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Mogą pojawić się bóle głowy i żołądka, zmęczenia, podrażnienia na skórze, a nawet problemy z utrzymaniem równowagi. Warto wiedzieć, jak zapobiegać rozwojowi pleśni, nim będzie za późno. Pomocny może być higrometr, który mierzy poziom wilgoci i temperaturę w domu. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy twój dom nie jest przyjazny grzybom. Temperatura nie może przekraczać 20 stopni Celsjusza, a wilgotność powietrza powinna utrzymywać się na poziomie 40-60 procent. W tym celu warto regularnie wietrzyć pomieszczenia.

Domowe sposoby na pleśń. Wystarczy jeden produkt z łazienki

Jeśli zauważysz, że na ścianie zaczyna rozwijać się pleśń, sięgnij po domowe sposoby, aby się jej pozbyć. Świetnie nada się ocet jabłkowy. Zmieszaj go z wodą w proporcjach 1:1 i spryskaj plamę. Po około 30 minutach zmyj preparat ciepłą wodą. W usunięciu grzyba pomoże również wybielacz do ubrań. Zmieszaj pół szklanki płynu z jedną trzecią szklanki proszku do prania i czterema litrami wody. Następnie nałóż mieszankę na pleśń i dokładnie wyszoruj to miejsce gąbką. Na koniec spłucz wszystko wodą. Przed sprzątaniem koniecznie włóż gumowe rękawiczki, aby skóra nie miała kontaktu z grzybem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.