Google Maps - wyznacz trasę. Jak korzystać z nawigacji? Poznaj przydatne funkcje aplikacji

Wielu kierowców nie wyobraża sobie życia bez nawigacji, nawet poruszając się po własnym mieście. Z pomocą wielu osobom przychodzi aplikacja Google Maps, która z łatwością wyznacza trasę pomiędzy dwoma punktami na mapie. Jak z niej korzystać? W czym może pomóc?

Google Maps to jedna najpopularniejszych nawigacji dla kierowców. Aplikacja pozwala wyznaczyć trasę dojazdu pomiędzy punktami A i B, a do tego daje możliwość wyboru opcjonalnych odcinków lub pomijania płatnych autostrad. Lista jej funkcjonalności jest bardzo długa.

Zobacz wideo Aplikacje, które przydadzą ci się do nawigacji

Google Maps - wyznacz trasę w kilku prostych krokach

Trasę samochodową w Google Maps możemy wyznaczyć za pomocą komputera i przeglądarki internetowej. Jak to zrobić?

  1. Przechodzimy na stronę maps.google.pl i klikamy na niebieski przycisk ze strzałką o nazwie Trasa.
  2. W pierwszym od góry oknie po lewej stronie wpisujemy początek trasy (naszą obecną lokalizację lub inny dowolny punkt), a w dolnym punkt końcowy.
  3. Po wpisaniu lokalizacji pokażą nam się opcje dotarcia do celu różnymi środkami transportu, które do woli możemy zmieniać.
  4. Aby móc później skorzystać z trasy na telefonie, możemy wybrać opcję Wyślij trasę na telefon i przesłać ją albo bezpośrednio na urządzenie, na którym jesteśmy zalogowani kontem Google, albo na nasz adres e-mail.

A jak wyszukać trasę w Google Maps na telefonie? Wystarczy, że:

  1. Włączymy GPS w telefonie.
  2. Na głównym ekranie urządzenia mobilnego wybierzemy ikonę Mapy (o ile mamy zainstalowaną aplikację; w wielu urządzeniach mobilnych jest ona zainstalowana już "od nowości").
  3. Następnie postępujemy tak jak w przeglądarce - wybieramy niebieską ikonę ze strzałką, wpisujemy punkt początkowy i końcowy, po czym określamy środek transportu.
  4. Jeśli podróżujemy samochodem, rowerem lub pieszo, wciskamy niebieski przycisk Rozpocznij. Nawigacja będzie na bieżąco głośno informowała, w jakim kierunku powinniśmy się udać.

Wyznacz trasę Google Maps - aplikacja pozwala ominąć płatne drogi

Aplikacja Google Maps jest w pełni dostosowana do wymagań użytkowników, co oznacza, że do woli możemy personalizować wybraną trasę. Po wskazaniu punktu początkowego i końcowego, gdy dana trasa przebiega przez autostrady, możemy wybrać opcję przejazdu przez płatne odcinki lub pomijanie ich.

Przy wybranej trasie pojawią się nam dodatkowe informacje na temat np. natężenia ruchu, szacowanego czasu przejazdu czy opcjonalnych tras, które możemy wybrać. Jest to spore ułatwienie dla kierowców, którzy chcą np. łatwo znaleźć objazd zakorkowanego odcinka drogi.

Nawigacja Google Maps - oto inne przydatne funkcje

Największą zaletą trasy pokazywanej przez Google Maps jest to, że jest ona na bieżąco aktualizowana. Informacje pochodzą wprost od samych użytkowników. Kierowcy używający Google Maps mogą zgłaszać remontowane odcinki dróg, policyjne kontrole prędkości, korki, wypadki, zamknięte pasy ruchu, niesprawne pojazdy i obiekty na drogach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.