Nie miałam pojęcia, że źle piorę jeansy. Mama uświadomiła mnie i dała kilka cennych wskazówek

Jak prać jeansy? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Mimo tego, że czynność ta wydaje się być banalnie prosta, nadal spora część społeczeństwa popełnia ten błąd. Moja mama zdradziła mi cenne wskazówki, jak ich nie zniszczyć.

Jeansy to taki rodzaj spodni, który nie wychodzi z mody. Spodnie jeansowe w szafie ma najprawdopodobniej każdy z nas, a niegdyś nie wyobrażano sobie bez nich życia. Niektóre pary leżą na nas tak dobrze, że chcielibyśmy, aby służyły one latami. Niestety niewłaściwe pranie i zła pielęgnacja denimu może powodować jego zniszczenie. Właśnie dlatego warto znać triki na pranie jeansów, a takie zdradziła mi moja mama, która w jeansach przechodziła większość część swojego życia, więc wie, co mówi! 

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać jeansy? Tego błędu lepiej nie popełniaj

Kupowanie co chwilę nowej pary w spodni w dzisiejszych czasach nie jest już popularne, ze względu na ekologiczne podejście oraz koszta takich zakupów. Twoje spodnie jeansowe mogą służyć ci nawet kilka lat, jeśli odpowiednio o nie zadbasz. Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest wkładanie jeansów do pralki. Pranie jeansów w pralce pogarsza jakość materiału, więc lepiej zdecydować się na pranie ich ręcznie, co z pewnością wydłuży ich "żywotność". Umyte ręcznie jeansy należy delikatnie odcisnąć i położyć na płasko do wyschnięcia. W aspekcie prania denimu warto znać jeszcze inne triki, z których sama zaczęłam korzystać dzięki mojej mamie. 

Pranie jeansów: sekretne triki mojej mamy działają

Niegdyś moje jeansy nie były ze mną dłużej niż 3 miesiące, gdzie z kolei moja mama w swojej szafie ma jeszcze jeansy sprzed 10 lat. Zastanawiałam się, jak to możliwe, ale już wszystko wiem! Zapytałam się mamy, jak pierze swoje jeansy i to, co usłyszałam, bardzo mnie bardzo zdziwiło. Moja mama stwierdziła, że od lat, kiedy chce odświeżyć swoje jeansy wkłada je po prosu do zamrażarki na 24 godziny. W ten sposób usuwa z nich nieprzyjemny zapach i bakterie. Jeśli zabrudzenie na jeansach jest małe, mama bierze gąbeczkę lub chusteczkę nawilżaną i po prostu usuwa je w ten sposób. Faktycznie te sposoby mojej mamy działają! Jednak jeśli już chcesz wyprać jeansy ręcznie, pamiętaj, aby robić to w chłodnej wodzie. 

Więcej o: