Gałęzie będą uginać się od owoców. Podpowiadamy, jak nawozić maliny, aby bujnie rosły

Marzą ci się owoce z własnego ogródka? Jeśli twoje ulubione to maliny, musisz dowiedzieć się jak je nawozić, aby już niedługo obdarowały cię owocami. Wiemy, jak powinno to wyglądać i z chęcią ci podpowiemy. Jeśli będziesz trzymać się tych rad, krzewy będą uginać się pod ciężarem malin.

Maliny goszczą w wielu ogródkach. Jeśli znalazły miejsce również w twoim, na pewno chcesz, aby obsypały cię owocami. Znamy kilka rad, które pomogą ci osiągnąć ten cel.

Zobacz wideo Zwalczają gorączkę, biegunkę i są pyszne! Trwa sezon na maliny

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy należy nawozić maliny? Trzeba robić to kilka razy w roku

Jeśli chcesz, aby maliny rosły jak szalone i obdarowywały cię owocami, musisz wiedzieć, jak i kiedy odpowiednio je nawozić. To bardzo ważne, aby zrobić to w odpowiednim czasie. Kiedy najlepiej się za to zabrać? Pamiętaj o tych terminach.

  1. Pierwszy raz należy nawozić maliny wczesną wiosną. Przełom marca i kwietnia będzie na pewno dobrym momentem.
  2. Następne nawożenie powinno się przeprowadzić na przełomie maja i czerwca. Kiedy zobaczysz pierwsze kwiaty, możesz od razu rozpocząć prace. 
  3. Ostatni raz należy nawozić maliny na koniec sierpnia. Kiedy skończy się etap owocowania i trzeba przygotować krzew na zimę. 

Jeśli będziesz pamiętać o tych trzech terminach, to maliny nie tylko obsypią cię owocami, ale także przetrwają długie lata w twoim ogrodzie. Teraz musisz już tylko wiedzieć, w jaki sposób nawozić maliny. Koniecznie pamiętaj o tych pierwiastkach.

Jak nawozić maliny, aby były pyszne i zdrowe? Pamiętaj o tych pierwiastkach

Jeśli chcesz, aby maliny rozwijały się jak najlepiej, nie możesz zapominać o tych pierwiastkach. Kiedy zapewnisz je roślinie, z pewnością obsypie cię owocami. Co będzie potrzebne malinom?

  • Azot
  • Fosfor
  • Potas
  • Magnez
  • Wapń

Jeśli myślisz o nawożeniu malin, koniecznie znajdź preparaty bogate w te pierwiastki. Jednak warto pamiętać także, że w zależności od pory roku, maliny będą potrzebować niektórych elementów znacznie bardziej. W pierwszym etapie, który wypada wczesną wiosną, najważniejszy będzie azot. Odżywki bogate w ten pierwiastek sprawdzą się w tym okresie najlepiej. W drugiej fazie nawożenia warto skupić się najbardziej na fosforze. Zapewni on obfite zbiory owoców. Także pod koniec sierpnia najlepiej będzie skupić się na tym pierwiastku. Pamiętaj jednak, że wszystkie są bardzo potrzebne do prawidłowego rozwoju rośliny

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.