Kalendarz ogrodnika maj 2023. Wiemy, kiedy warto sadzić rośliny, kosić trawę i nawozić uprawy

Kalendarz biodynamiczny stanowi wspaniałą wskazówkę dla amatorów ogrodnictwa. Jeśli rozważasz zasianie nasion w ogrodzie w czasie majówki lub planujesz kosić trawę, to warto sprawdzić, które dni będą sprzyjać tym pracom. Okazuje się, że w maju takich dni będzie wiele.

Jeśli zastanawiasz się jak rozplanować prace w ogrodzie, świetnym pomocnikiem będzie kalendarz biodynamiczny. Podpowie ci on, kiedy najlepiej posadzić niektóre rośliny, a w jakim terminie wstrzymać się od pracy. Chętnie przedstawimy ci, jak wygląda kalendarz ogrodnika na maj. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarz biodynamiczny maj 2023. W tych dniach warto posadzić te rośliny. Plony z pewnością będą obfite

Jeśli planujesz posadzić warzywa lub inne rośliny w maju, warto wiedzieć kiedy będzie na to najlepszy czas. Kalendarz biodynamiczny podpowie ci, który termin wybrać. Jeśli rozważasz prace w majówkę, to będzie to dobra decyzja. Właściwie przez cały okres jej trwania, księżyc będzie sprzyjać sadzeniu roślin. Kiedy w maju najlepiej wysiać nasiona? Okazuje się, że wiele dni będzie sprzyjać temu zadaniu. Najlepsze terminy na sadzenie roślin to: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 i 31 maja.  Warto także wspomnieć, że w pierwsze  cztery dni nadchodzącego miesiąca, warto przemyśleć szczególnie sadzenie kwiatów i ziół, ponieważ księżyc będzie sprzyjać ich rozwojowi. Pamiętaj, że w kalendarzu znajdziesz też informacje o najlepszych terminach na inne prace w ogrodzie.

Kalendarz biodynamiczny podpowie ci, kiedy najlepiej kosić trawę. Poznaj dokładne daty

Wbrew pozorom kalendarz biodynamiczny może pomóc ci rozplanować znacznie więcej niż tylko samo wysiewanie i sadzenie roślin. Podpowie ci także kiedy skosić trawę czy robić przetwory ze swoich zbiorów. Jeśli te zadania również chcesz zaplanować na maj, chętnie podpowiemy ci kiedy będzie na to najlepszy czas. 

  • Kiedy kosić trawę? Najlepszy moment to 5, 6, 13, 14, 22 i 23 maja. To w tych dniach trawa będzie miała największą szansę na najlepszą regenerację. W rezultacie będziesz cieszyć się pięknym trawnikiem.
  • Kiedy robić przetwory? Najlepiej zabrać się za to 15 maja. To będzie dzień, w którym z pewnością dżemy czy powidła wyją najsmaczniejsze.
  • Kiedy nawozić swoje uprawy? Najlepszy czas wypada 5 maja. Możesz mieć pewność, że nawożenie tego dnia przyniesie najbardziej oczekiwane rezultaty.
Więcej o:
Copyright © Agora SA