Wypróbuj ten prosty trik, a tuje będą rosły jak szalone. To najbardziej skuteczny i ekologiczny nawóz

Tuje to popularne krzewy, które nie potrzebują szczególnie skomplikowanej pielęgnacji. Jednak po zimie powinniśmy dodatkowo je nawozić, jeśli chcemy, aby pięknie zdobiły nasz ogród. Na szczęście nie musisz wydawać fortuny na drogie środki. Wystarczą równie skuteczne domowe produkty.

Tuje po zimie wymagają nawożenia, aby mogły szybciej się zregenerować i pięknie zazielenić. Na szczęście nie są to wymagające krzewy i wystarczy użycie domowych, samodzielnie zrobionych nawozów. Sprawdź, jakie produkty są najskuteczniejsze i najłatwiejsze w użyciu.

Zobacz wideo Rośliny w doniczce - samo zdrowie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nawóz pod tuje. Zamiast je wyrzucać, wykorzystaj w ogrodzie

Tuje są proste w uprawie, ale po zimie muszą się zregenerować. W tym celu powinniśmy wypróbować naturalne nawożenie. Jednym z produktów codziennego użytku, które możemy do tego wykorzystać, są fusy po kawieDobrze przygotowane, doskonale nadają się do użyźniania gleby. Dzięki dużej zawartości azotu, magnezu i fosforu, wspaniale wzmacniają korzenie i odżywiają roślinę. Są równie skuteczne, co sklepowe środki, a równocześnie ekologiczne i nieszkodliwe. Aby wykorzystać fusy po kawie jako nawóz, wystarczy odsączyć je i wymieszać z ziemią, w której posadziliśmy nasze krzewy. Alternatywnym sposobem jest zalanie ich wodą i regularne podlewanie uzyskanym roztworem. Należy jednak pamiętać, że odpowiednia jest jedynie czarna kawa, bez dodatku mleka, czy cukru.

Kiedy nawozić tuje? Warto zadbać o te iglaki po zimie

Innym sposobem na zaoszczędzenie i wykorzystanie domowych produktów do podlewania tui, jest zastosowanie wody po gotowaniu warzyw. Nie ma znaczenia, czy to po ziemniakach, kalafiorze, burakach, czy brokułach - bo doskonale nada się każda z nich. Należy jednak pamiętać, że woda nie może być posolona ani wzbogacona innymi przyprawami. Warzywa zawierają wiele niezbędnych dla roślin składników odżywczych, między innymi: fosfor, żelazo, czy potas. Warto więc mieć to na uwadze, podczas gotowania kolejnego obiadu. Wystarczy przelać przez sitko wodę po (na przykład) ziemniakach, a następnie odstawić pod przykryciem do ostygnięcia. Powstałym nawozem podlewamy tuje, kiedy gleba jest sucha. Aby wzmocnić krzewy, warto również pamiętać o regularnym przycinaniu, o którym piszemy w naszym kolejnym artykule. Efekty powinny być widoczne już po kilku tygodniach, a krzewy wzrosną szybciej i pięknie się zazielenią, ciesząc nasze oczy już wczesnym latem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA