Nie spisuj starego węża ogrodowego na straty. Wykorzystaj go mądrze, a posłuży ci jeszcze przez lata

Jeśli zauważysz, że w wężu ogrodowym zrobiła się dziura lub przecieka przez niego woda, nie wyrzucaj go od razu do śmietnika. Choć przewód nie nadaje się już do podlewania roślin, można go wykorzystać na kilka innych praktycznych sposobów. Posłuży ci nawet na lata.

Wąż ogrodowy, jak wiadomo, służy głównie do zraszania trawnika, podlewania roślin i czyszczenia podjazdu. Jeśli jednak uległ zniszczeniu i nie nadaje się już do pełnienia tych funkcji, nie trzeba go od razu wyrzucać. Szlauch można użyć na kilka innych sposobów, które doskonale sprawdza się w domu i w ogrodzie. Przedstawiamy trzy pomysły na wykorzystanie starego węża ogrodowego.

Zobacz wideo Te proste myki z pewnością ułatwią ci prace z narzędziami. Przekonaj się, jak niewiele do tego potrzebujesz!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bezpieczeństwo to podstawa. Zakryj wężem ostre elementy

Gumowy wąż ogrodowy świetnie nada się do zakrycia niebezpiecznych przedmiotów. Warto nałożyć kawałki rozciętego rulonu na rogi stołu i szafek, jeśli mamy w domu małe dziecko, które zahacza o meble. Wąż nada się także do zabezpieczenia narzędzi. Jego fragmenty można nałożyć np. na kosę, siekierę lub piłę. Nie ma wtedy ryzyka, że ktoś skaleczy się przez ostre końce lub wyrządzi sobie inną krzywdę. W ten sposób można zabezpieczyć także płozy łyżew. To spora oszczędność, ponieważ nie trzeba kupować specjalnych pokrowców.

Zadbaj o swoje rośliny z wężem ogrodowym. Nie chodzi tylko o podlewanie

Dziurawy wąż ogrodowy może już być nieprzydatny w podlewaniu roślin, ale to nie znaczy, że musi wylądować w śmietniku. Jeśli jest wystarczająco długi, to świetnie sprawdzi się w przepychaniu zatkanych rynien. Dzięki przewodowi usuniesz stare liście i gałęzie. Ponadto dziura w wężu nie przeszkadza w tym, by przeczyścić rury. Włóż przewód do rynny i odkręć wodę. Niezależnie od tego, z którego miejsca wypłynie, wymyje zalęgający brud i błoto. Stary szlauch przyda się także w ogrodnictwie, nawet jeśli nie można nim już niczego podlewać. Jeśli hodujesz wysokie lub długie rośliny, które wymagają podparcia, możesz użyć właśnie zniszczonego węża. Jeżeli gumowy przewód jest wystarczająco stabilny, to posłuży za podpórkę. W przeciwnym razie, gdy wąż jest zbyt słaby lub cienki, przywiąż nim inny kijek wzmacniający roślinę. W ten sposób młode drzewa nie połamią się, gdy zaczną rosnąć.

Więcej o:
Copyright © Agora SA