Podpowiadamy, jak zakonserwować czosnek niedźwiedzi. Banalny przepis na zdrową przekąskę na cały rok

Czosnek niedźwiedzi to lubiana i ceniona przyprawa przez wielu osób, a jej charakterystyczny aromat można poznać od razu. Jak się okazuje, zakonserwowanie czosnku niedźwiedziego wcale nie musi być trudne. Poznaj przepis na czosnek niedźwiedzi w słoiku.

Wiosna to moment kiedy wiele osób sadzi czosnek niedźwiedzi, jak i konserwuje, aby nie zabrakło go również zimą. Jak konserwować czosnek niedźwiedzi i jak go zasadzić? Jakie są przepisy na czosnek niedźwiedzi i gdzie w kuchni można go wykorzystać? Znamy odpowiedź na te pytania.

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przepis na czosnek niedźwiedzi do słoika. To prostsze niż myślisz

Czosnek niedźwiedzi niegdyś traktowany był jedynie jako lek, ale z czasem zaczęto go również dodawać do różnych dań w kuchni i stał się cenioną przyprawą. To właśnie liście są najczęściej wykorzystywane w kuchni i dodawane do m.in. sałatek czy pesto z czosnku niedźwiedziego. Wiele osób tak bardzo uwielbia czosnek niedźwiedzi, że chce mieć go również zimą. W takim wypadku dobrym sposobem jest zakonserwowanie czosnku w słoikach, a jak to zrobić? Liście czosnku niedźwiedziego można zakonserwować w następujący sposób: 

  • Umyj dokładnie liście i osusz ręcznikiem papierowym lub sitkiem.
  • Pokrój nożem lub zmiel w maszynce wszystkie liście.
  • Dodaj odrobinę soli, oleju i mieszaj, do momentu rozpuszczenia składników. 
  • Na koniec liście włóż do małych słoiczków i zakręć szczelną zakrętką. 

Tak przygotowany czosnek niedźwiedzi w słoiku można przechowywać nawet rok w lodówce, dzięki czemu nie musisz martwić się o jego brak nawet zimą. 

Kiedy sadzić czosnek niedźwiedzi? Uprawa i pielęgnacja nie jest trudna

Czosnek niedźwiedzi sadzi się wiosną, a najlepszym miesiącem na tę czynność jest kwiecień. Aby czosnek rósł zdrowo i bujnie warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, a m.in. na rodzaj gleby, która powinna być próchnicza i zawierać neutralne pH. Kolejnym aspektem jest podlewanie rośliny, które najlepiej wykonywać wokół sadzonek, aby przypadkiem nie zmoczyć cebulki czosnku. Jeśli masz w ogrodzie zraszacz, możesz go również użyć do podlewania czosnku. Pamiętaj, że czosnek niedźwiedzi, który rośnie w lasach, na łąkach itp. jest chroniony i nie można go zrywać. Jeśli chcesz go posiadać, należy samemu w ogrodzie lub w domu posadzić sobie roślinę. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA