Fani domowych seansów filmowych muszą znać ten trik. Dzięki temu popcorn będzie tak dobry jak w kinie

Każdy fan filmów i seriali musi koniecznie poznać ten trik. Pewien użytkownik Instagrama pokazał genialny sposób na przygotowanie popcornu. Dzięki temu zawsze wyjdzie idealny. Trik działa jednak jedynie na popcorn z paczki. Podpowiadamy także, jak przygotować tę przekąskę również z ziaren kukurydzy.

Popcorn to wspaniała przekąska, jednak często zdarza się, że ten przysmak nie udaje się dobrze przyrządzić. Znamy jednak pewien trik, dzięki któremu popcorn będzie pyszny i zawsze przygotujesz go tak, jak należy. 

Zobacz wideo Karmelowy popcorn do kina domowego

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak idealnie przygotować popcorn? Poznaj genialny trik z Instagrama

Jeśli lubisz popcorn przygotowywany w mikrofali, musisz koniecznie dowiedzieć się o tym triku. Z pewnością nie raz zdarzyło się tak, że kilka ziaren nie uprażyło się zbyt dobrze. Nawet popcorn, który robi się w mikrofali, nie zawsze wychodzi idealnie, a wybieranie niezrobionych ziaren z przekąski, nie jest zbyt przyjemne. Znamy jednak pewien trik, dzięki któremu szybko pozbędziesz się zbędnej kukurydzy. Użytkownik o nicku @glam.homedesign, pokazał niedawno na Instagramie pewien sposób, który pozwala na szybkie pozbycie się ziaren po uprażeniu popcornu. Wystarczy po wyjęciu z mikrofali obrócić torebkę górą do dołu. Otwór, z którego ulatuje para, może posłużyć do przesiania przekąski. Dzięki temu, kiedy potrząśniesz torbą, z torby wylecą nieuprażone ziarna kukurydzy i problem zostanie rozwiązany. 

 

Poznaj trik na przygotowanie popcornu. Dzięki temu będzie idealny

Jeśli wolisz samodzielnie przygotować popcorn, znamy pewien genialny trik. Kiedy prażysz kukurydzę na patelni, często zdarza się, że nie każde ziarenko przekształci się w pyszną przekąskę. Z jakiego powodu się tak dzieje? Powody mogą być dwa. 

  • Ziarno było uszkodzone - jeśli tak się stanie, na przykład w trakcie transportu, popcorn może nie wyjść idealny i nie będzie to twoja wina. Ciśnienie nie będzie wtedy w stanie zadziałać na ziarna.
  • Brak wody - zbyt mała ilość wilgoci sprawi, że ziarna nie będą w stanie przekształcić się w popcorn. W jego wnętrzu nie będzie odpowiednio dużego ciśnienia. 

Niestety na pierwszy z powodów nie da się nic zaradzić. Jeśli jednak chcesz, aby każde ziarno kukurydzy przekształciło się w popcorn, po prostu dodaj do nich nieco wody. Przed prażeniem, namocz wszystkie ziarna, a przekąska wyjdzie idealna. 

Więcej o: