Domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Rozsyp tę przyprawę, a pozbędziesz się insektów raz na zawsze

Nie zawsze sklepowy środek na mrówki jest w stanie je zwalczyć. Ponadto jest drogi, chemiczny i szkodliwy dla naszego zdrowia. Warto więc zainwestować w naturalne sposoby na mrówki. Tymi metodami skutecznie pozbędziesz się nieproszonych gości z twojego ogrodu.

Domowe sposoby na mrówki w ogrodzie to najskuteczniejsze, najtańsze i najszybsze rozwiązanie uciążliwego problemu. Co prawda możemy wspomagać się chemicznymi produktami, ale nie dość, że są droższe, to mogą wywoływać reakcje alergiczne. Sprawdź, jak skutecznie zwalczyć insekty naturalnymi metodami.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co jest dobre na mrówki? Rozsyp tę przyprawę, a już do ciebie nie wrócą

Jeśli zauważysz w swoim ogrodzie obecność mrówek, pamiętaj, by reagować jak najszybciej. Najczęściej inwazja zaczyna się od pojedynczych zwiadowców, za którymi przybędzie już cała chmara. Im szybsza reakcja, tym większe szanse na to, że skutecznie pozbędziesz się uciążliwych insektów. Jednym z najskuteczniejszych, domowych sposobów jest rozsypanie cynamonu na ścieżkach, którymi chodzą mrówki. Ta intensywna przyprawa od razu je odstraszy i sprawi, że nie będą chciały wracać w to samo miejsce. Ponadto zapach cynamonu utrzymuje się przez długi czas, a produkt nie jest tak drogi, jak chemiczne preparaty. Zamiast niego możemy rozsypać również wysuszone fusy po kawie, które zapewnią podobny efekt. Innym banalnym sposobem jest użycie sody oczyszczonej jako proszku lub rozpuszczonej w niewielkiej ilości wody. Jest uniwersalna i odstrasza większość insektów, między innymi pluskwę domową.

Sposób na mrówki w domu i w ogrodzie. Domowa metoda na uciążliwe szkodniki

Jeśli mamy plan schwytania mrówek w jedno miejsce, w którym rozłożyliśmy trutkę, powinniśmy wypróbować tego, taniego produktu. Nic tak nie przyciąga insektów jak zapach i smak drożdży piekarskich. Aby stworzyć domową pułapkę na nieproszonych gości, wystarczy, że wymieszamy 100 gramów drożdży ze 100 gramów cukru i zalejemy litrem ciepłej, ale nie wrzącej wody. Preparat musimy odstawić na minimum godzinę, żeby zaczął pracować. Po upływie tego czasu rozlewamy specyfik do mniejszych pojemniczków i ustawiamy w wybranych przez nas miejscach. Sposób ten doskonale sprawdzi się zarówno w ogrodzie, jak i w mieszkaniu. Zwabione mrówki szybko przyjdą w przeznaczone miejsce. Część z nich wpadnie w pułapkę i utopi się w mieszance, resztę możemy potraktować sodą oczyszczoną lub wybranym przez nas domowym, lub sklepowym specyfikiem. Kolejną rzeczą, która przyciąga owady, jest miód. Niestety produkt ten jest drogi i szkoda jest zużywać go na insekty. Nie zmienia to faktu, że niewielkie ilości miodu, rozłożone w różnych miejscach, również skutecznie przyciągną owady w pułapkę.

Więcej o: