Dzięki temu mlecze znikną na dobre z twojego ogródka. Wystarczy sięgnąć po produkt za 2 złote

Mlecze potrafią być prawdziwym utrapieniem. Warto jednak wiedzieć, że znacznie różnią się od mniszka lekarskiego, którego nie należy się obawiać. Podpowiemy ci, jak rozróżnić rośliny oraz pozbyć się chwastów. Wystarczy produkt, który z pewnością masz już w kuchni.

Mlecze to koszmar wielu ogrodników. Wystarczy jednak sięgnąć po jeden produkt, aby zniknęły z twojej posesji na zawsze.

Zobacz wideo Dlaczego należy unikać barszczu Sosnowskiego?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Mlecz to nie mniszek lekarski. Dowiedz się, jak je rozróżnić

Mlecz i mniszek lekarski, to dwie różne rośliny. Tej drugiej nie trzeba się pozbywać z ogrodu. Jak można je rozróżnić? Istnieje kilka sposobów. Różnice między nimi łatwo zauważyć. 

  • Liście - u mniszka lekarskiego mają kształt rozety. Natomiast mlecze mają jedną łodygę, od której rozchodzą się boczne pędy. 
  • Dmuchawce - kiedy mniszek lekarski przekwitnie, zamienia się w popularne dmuchawce. Natomiast mlecz zwija się w zamknięty pąk. 

Mniszek lekarski nie jest niebezpieczny dla twoich roślin. Inaczej wygląda to jednak w przypadku mlecza. Roślina jest bardzo trudna do wytępienia, kiedy masowo pojawi się w ogrodzie. Co więcej, zagraża twoim okazom. Oczywiście pojedyncze mlecze można po prostu wyrwać wraz z korzeniami i problem zostanie rozwiązany. Jeśli jednak przegapisz ten moment, a roślinie uda się rozsiać po całym terenie, warto sięgnąć po inne sposoby.

Jak pozbyć się mleczy z ogrodu? Sięgnij po tę przyprawę

Jeśli chcesz się pozbyć mleczy z ogrodu, masz dwie możliwości. Wystarczą jedynie produkty, które najprawdopodobniej masz już w swojej kuchni. 

  • Wykorzystaj sól. Przyprawa doskonale zadziała na problem z chwastami, jakimi są mlecze. Sięgnij po butelkę z atomizerem i wlej do niej litr wody. Następnie dodaj pół szklanki octu, pół szklanki soli oraz łyżeczkę płynu do mycia naczyń. Dobrze zamieszaj wszystkie składniki. Następnie spryskaj mlecze. Pamiętaj, aby uważać na pobliskie rośliny, ponieważ mieszanka może im zaszkodzić. Mikstura powinna jednak doskonale zadziałać, dzięki czemu zapomnisz na stałe o problemach z mleczami.
  • Wykorzystaj sodę oczyszczoną. To nawet tańszy sposób, ponieważ będzie ci potrzebny jedynie sam proszek. Wystarczy, że posypiesz sodą oczyszczoną miejsca, w których najczęściej pojawiają się mlecze. Następnie zalej substancje wrzątkiem i gotowe. Mlecze nie powinny już pojawiać się w twoim ogrodzie
Więcej o:
Copyright © Agora SA