Pozbądź się chwastów z ogródka. Ten domowy preparat rozprawi się z nimi w mgnieniu oka

Chwasty podobnie jak inne rośliny w twoim ogrodzie, zaczynają się już rozwijać. To najlepszy moment, aby znaleźć sposób na to, jak się ich pozbyć. Okazuje się, że wystarczą produkty, które najprawdopodobniej masz już w kuchni. Rozpyl ten domowy środek na chwasty, a w mig znikną z posesji.

Chwasty to prawdziwy koszmar każdego ogrodnika. Nic więc dziwnego, że każdy posiadacz kawałka ziemi, zastanawia się jak je wytępić. Znamy na to sprytny trik. Wystarczą produkty, które znajdziesz w swojej kuchni.

Zobacz wideo Dlaczego należy unikać barszczu Sosnowskiego?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się chwastów z trawnika? Wykorzystaj oprysk z octu

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób możesz pozbyć się chwastów z ogrodu, mamy dla ciebie sprawdzony sposób. Musisz jednak zachować ostrożność. Oprysk z octu nie działa punktowo i może zaszkodzić również innym roślinom. Lepiej więc ochronić swoje uprawy i tego sposobu używać jedynie na kostce brukowej lub po prostu z daleka od innych roślin. Jak przygotować miksturę? Wymieszaj ocet z wodą w stosunku 2:1. Następnie przelej otrzymany roztwór do butelki z atomizerem. Pamiętaj jednak, aby najpierw wykonać niewielką próbę. Dzięki temu zobaczysz, jak reagują rośliny dookoła chwastów oraz czy kostka brukowanie ulegnie zniszczeniu. Nie musisz jednak niepokoić się o swoje zdrowie, czy twoich zwierząt. Ocet jest bezpieczny i nie powinien ci zaszkodzić. Warto jednak sprawdzić, czy nie wystąpi reakcja alergiczna jeśli dojdzie do przypadkowego kontaktu ze skórą.

Wykorzystaj także sodę oczyszczoną. Chwasty znikną błyskawicznie

Soda oczyszczona będzie równie skuteczna. Niestety również w tym przypadku warto uważać na inne uprawy, ponieważ proszek może im zaszkodzić. Musisz jednak wiedzieć, że soda oczyszczona zadziała także jako środek odstraszający szkodniki oraz świetnie sprawdzi się jako roztwór powstrzymujący choroby grzybowe. W jaki sposób użyć proszku? Wystarczy, że posypiesz nim chwasty, a już niedługo znikną z twojego ogrodu. Możesz także wysypać sodę w miejscach, gdzie najczęściej pojawiają się niechciane rośliny. Powinno je to powstrzymać przed ponownym wyrastaniem w ogrodzie. Pamiętaj także, że najlepszą metodą na chwasty, która w dodatku jest nieinwazyjna dla twoich upraw, jest po prostu mechaniczne usuwanie ich z ziemi. Wyrywaj je zawsze razem z całym systemem korzeniowym, aby nie miały szansy wyrosnąć ponownie

Więcej o:
Copyright © Agora SA