Jak pozbyć się przędziorków? Moja babcia podpowiedziała, jak wytępić te szkodniki na dobre

Uprawa roślin w domu to dla wielu z nas całe życie i nie wyobrażamy sobie nie mieć kwiatów. Niestety nasze rośliny czasami atakowane są przez różnego rodzaju szkodniki, a szczególnie groźne okazują się przędziorki. Jak się ich pozbyć? Trik mojej babci robi świetną robotę!

Rośliny dość często narażone są na ataki szkodników, dlatego tak ważna jest ich dokładna pielęgnacja. Niestety, ale czasami nawet to nie pozwala uchronić roślin od chorób, a co zrobić w takiej sytuacji. Spokojnie, szkodniki takie jak przędziorki można łatwo usunąć, co uświadomiła mi moja babcia, kiedy zauważyła zagrożenia na moim storczyku. Jak pozbyć się przędziorek?

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty, aby długo były piękne? Mamy sposób

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na przędziorki według mojej babci. Ten trik działa

Przędziorki to szkodniki, które często atakują rośliny ozdobne, jednak nie jest to zasadą. Ten nieproszony gość potrafi się dobrze ukrywać, ponieważ ciężko jest dostrzec go gołym okiem. W zależności od pory roku i płci może przybierać barwę czerwoną, żółtą, brązową lub zieloną. Najczęściej larwy i jaja przędziorek znajdują się na dolnej części liścia, tak właśnie moja babcia znalazła je na moich roślinach... Babcia powiedziała, że w szybki sposób możemy pozbyć się przędziorek i tak właśnie było! Użyłyśmy wody utlenionej, którą babcia wlała do doniczki, a ja przez następnych kilka tygodni powtarzałam ten proces. W innej roślinie przędziorki zaległy się na liściach, dlatego wodę utlenioną przelałam do spryskiwacza i psikałam liście takim roztworem. Od teraz zawsze w moim mieszkaniu będą miała zapas wody utlenionej, aby w razie problemu zacząć działać od razu. 

Trik z mydłem: szkodniki roślin doniczkowych znikną lada moment

Jeśli na twoich roślinach zaczynają rozwijać się przędziorki, dobrym wyjściem jest skorzystanie z triku mojej babci, który zszokował, ale i zachwycił nie tylko mnie. Babcia poszła do łazienki i przyniosła szare mydło, a dokładnie 20 gram, które rozpuściła w litrze ciepłej wody. Kiedy roztwór nie był już gorący, babcia namoczyła w nim wacik i zaczęła czyścić nim liście roślin. Przędziorki lubią atakować liście, dlatego jak się okazuje, ich czyszczenie jest bardzo istotne podczas tej walki. Jeśli wiesz, że przędziorki zaatakowały twoje rośliny w solidny sposób, do roztworu z szarego mydła warto dodać 10 ml denaturatu, który przyspieszy usuwanie szkodników. 

Te tematy mogą cię zainteresować:
-Magnolia nie kwitnie? To może być powodem.
-Te rośliny możesz już hodować na balkonie i tarasie.
-Uprawa storczyka według trików mamy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA