Ludzie kochają ten owoc, ale szczury go nienawidzą. Dzięki niemu skutecznie wytępisz szkodniki

Szczury to chyba jedne z najbardziej, nieproszonych gości, jacy mogą nam się przytrafić. Dodatkowo sama ich obecność wywołuje strach, gdyż niosą one ze sobą szereg niebezpieczeństw, takie jak choroby, czy ugryzienia. Okazuje się, że świetny sposób na szczury to owoc, który skutecznie je wystraszy.

Obecność szczurów w naszym otoczeniu nie wróży nigdy nic dobrego. Zanieczyszczają nasze pożywienie, przenoszą choroby i uszkadzają budynki i meble, a na dodatek mogą ugryźć. Są bardzo inteligentnymi zwierzętami i mają bardzo duże zdolności adaptacyjne, dlatego pozbycie się ich może być nie lada wyzwaniem. Zanim sięgniesz po radykalne metody, wypróbuj domowych sposobów, które mogą się okazać równie skuteczne. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Szczury w gospodarstwie. Skąd się biorą i jak rozpoznać ich obecność?

Zazwyczaj w okresie jesiennym szczury wchodzą nam do piwnic, a nawet do mieszkań. Zazwyczaj wabi je zapach pożywienia. Największym wabikiem jest dla nich spiżarnia, kuchnia czy nawet śmietniki z resztkami. Dodatkowo ciepło domu jest bardzo zachęcające, by zakładać gniazda. Tworzą je w ciemnych miejscach, takich jak piwnica, kanalizacja czy zakamarki pod podłogą. Jak rozpoznać obecność szczura, zanim zobaczymy pojedynczego osobnika?

  • Szczurze odchody - są znacznie większe niż mysie. 
  • Gniazda - zazwyczaj znajdziesz je w trudnodostępnych miejscach ich bytowania. 
  • Pogryzione przedmioty, kable i instalacje 
  • Przegryzione worki ze śmieciami, bałagan w okolicy śmietników.  

Jak pozbyć się szczurów? Trutka na szczury to przeszłość

Jeżeli zauważymy w naszym gospodarstwie domowym szczura, należy jak najszybciej zacząć działać. Sposobów na pozbycie się gryzoni jest kilka. Niektóre wymagają użycia pułapek, jedne mogą być niebezpieczne dla dzieci i zwierząt domowych, np. użycie trutki, czego lepiej unikać. Zamiast używać niehumanitarnych sposobów, można wypróbować wiele naturalnych rozwiązań, które mogą być równie dobrze skuteczne. Zanim zaczniesz pozbywać się szczurów, zacznij od zabezpieczenia wszystkich możliwych miejsc, którymi szczur mógłby się dostać na posesję, oraz zadbaj o to, by nie pozostawiać żadnego jedzenia na noc. Szczury jak każde inne zwierze, nie przepadają za niektórymi zapachami. Dla tego gryzonia jest to np. cytryna i kostka sedesowa. Możesz pokroić owoce w ćwiartki i rozłożyć w miejscach, w których przebywają gryzonie. Z innych metod równie dobrze może sprawdzić się olejek miętowy, pieprz cayenne, którego nie znoszą. Rumianek, świeże liście pomidorów, dziewanna lub czosnek, są równie skuteczne i odstraszają gryzonie. 

Może Cię również zainteresować:
- Babcia zdradziła mi swój trik na czyszczenie płytek balkonowych. Teraz lśnią jak nigdy dotąd
- Mama podpowiedziała mi, jak czyścić białe buty. Teraz moje sneakersy i trampki na wiosnę są jak nowe
- Mama zdradziła mi trik na przechowywanie truskawek w lodówce. Teraz są świeże jeszcze dłużej

Więcej o:
Copyright © Agora SA