Ten odstraszacz działa lepiej niż pułapka na kuny i kosztuje grosze. Sprawi, że uciekną w popłochu

Kuny w domu lub w samochodzie mogą wyrządzić wiele szkód. Potrafią zadomowić się w pobliżu na długo i ciężko je wygonić z ich kryjówki. Warto jednak wybrać humanitarne sposoby i zastosować naturalny odstraszacz na kuny, który przepędzi je na dobre.

Kuny to jedne z najbardziej denerwujących szkodników. Osiedlają się nie tylko w domu, ale też w samochodzie, co skutkuje często drogimi wizytami u mechanika. Te na pozór urocze zwierzątka potrafią wyrządzić wiele szkód. Jak pozbyć się kun z domu? Sprawdź, jak zrobić naturalne odstraszacze na te zwierzęta, by wypędzić je w humanitarny i tani sposób.

Zobacz wideo Szczury grasują we Wrocławiu. Bezczelnie biegają nawet po dworcu głównym

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się kuny z poddasza? Te zwierzęta to prawdziwe utrapienie

Kuny zwykle osiedlają się blisko ludzi, żeby znaleźć łatwy dostęp do jedzenia. Najczęściej na swoją kryjówkę wybierają strych. Łatwo zauważyć ich obecność, ponieważ hałasują na poddaszu. Kuny można poznać również po nieprzyjemnym zapachu rozkładającego jedzenia, które ze sobą zabierają lub po dziurach wygryzionych w piance izolacyjnej. Czasami gryzą również kable. Jak wygonić kuny ze strychu? Świetnym odstraszaczem jest zapach. Te gryzonie nie lubią zapachu innych zwierząt, dlatego jeśli masz w domu psa lub kota, rozsyp na strychu ich sierść. Kuna szybko wyniesie się z tego miejsca i więcej nie wróci. Te zwierzęta nie lubią również zapachu jajka. Nie rozbijaj go na strychu, gdyż może tam zgnić. Lepiej zrobić to przed domem, żeby kuna omijała go z daleka.

Odstraszacz na kuny do samochodu. Kosztuje grosze, a gryzoń unika go jak ognia

O ile kuny na strychu nie są groźne, to o wiele więcej szkód i niebezpieczeństw stwarzają w aucie. Przegryzają kable i niszczą części samochodowe, co może stwarzać zagrożenie w trakcie jazdy, a naprawy są bardzo drogie. W tym wypadku również możesz zastosować sierść innych zwierząt pod maską, ale o wiele lepiej sprawdzi się kostka do toalet o zapachu cytrusowym. Gryzonie nie znoszą tej woni, dlatego szybko uciekną z samochodu pachnącego chemią i owocami. Zwykłe cytrusy też odstraszą kuny, ale owoce pod maską mogą szybko zgnić, wytwarzając nieprzyjemny zapach, który ciężko usunąć. Warto wyposażyć pojazd w dźwiękowy odstraszacz, który płoszy kuny. Wydaje wysokie piski, których boją się małe zwierzęta.

Może Cię też zainteresować:
- Jak pozbyć się przędziorków? Moja babcia podpowiedziała, jak wytępić te szkodniki na dobre
- Te rośliny odstraszają komary. Posadź je w ogrodzie lub na balkonie i zapomnij o ukąszeniach
- Posadź w swoim ogródku te rośliny. Skutecznie pomogą w walce z inwazją biedronki azjatyckiej

Więcej o:
Copyright © Agora SA