Zamiast je wyrzucać, zrób z nich nawóz. To dokonały sposób na dorodne i smaczne pomidory

Dowiedz się, kiedy sadzić pomidory do gruntu oraz w jaki sposób, oraz czym należy je nawozić. Musisz się spieszyć, ponieważ ostatnie terminy na sadzenie niedługo miną. Pamiętaj też, że nie musisz kupować żadnych drogich nawozów. Wystarczy wykonać tę domową miksturę.

Jeśli martwisz się, że twoje pomidory nie wyrosną obficie, spieszymy z pomocą. Wystarczy zastosować ten nawóz, a plony będą tak ogromne, że nie zmieszczą się w skrzynkach. Koniecznie dowiedz się, jak go zrobić. 

Zobacz wideo Wpływają na libido i potencję, a także zapobiegają nowotworom. Cudowne pomidory!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Jak sadzić pomidory? Pamiętaj o tych zasadach 

Jeśli chcesz zebrać obfite plony, warto wiedzieć na początek, w jaki sposób posadzić pomidory, aby wyrosły piękne i zdrowe. Pamiętaj o tych zasadach, a zbiory będą ogromne. 

  • Kiedy siać pomidory? Z rozsady warzywa powinny być posadzone między lutym a marcem. Możesz jednak wysiać pomidory również w kwietniu lub na samym początku maja, jednak plony będą nieco mniej obfite. 
  • Pomidory potrzebują wysokiej temperatury. Uważaj więc na wszelkie przymrozki czy wiatr. Najlepsza temperatura mieści się w przedziale od 22°C do 25°C.
  • Uważaj, gdzie posadzisz pomidory. Nie należy tego robić w pobliżu ziemniaków i ogórków. Towarzystwo tych warzyw, może doprowadzić do rozwoju chorób grzybowych u pomidorów.
  • Pamiętaj o używaniu nawozów. Pomidory potrzebują wielu składników odżywczych. Między innymi potasu i fosforu. Koniecznie zapewnij te pierwiastki swoim warzywom.

Nawóz fosforowo-potasowy do pomidorów. Wykonaj go z mniszka, a zbierzesz obfite plony

Jeśli zastanawiasz się, jaki nawóz wybrać dla swoich pomidorów, znamy na to odpowiedź. Nie musisz kupować żadnych drogich specyfików. Wystarczy ten domowy nawóz, a plony będą obfite jak nigdy. Postaw na gnojówkę z mniszka lekarskiego. 

  1. Weź wiadro i włóż do niego mniszki lekarskie, na około 1/3 jego wysokości. 
  2. W kolejnym kroku zalej rośliny wodą. 
  3. Następnie odstaw wszystko w zacienione miejsce. Odczekaj od dwóch do czterech tygodni. Dobrze, aby w obszarze, w którym będzie znajdować się wiadro, było raczej ciepło. 
  4. Pamiętaj, aby co kilka dni mieszać miksturę drewnianym przyrządem, na przykład patykiem lub szpatułką. 
  5. Kiedy bąbelki spowodowane fermentacją przestaną pojawiać się na powierzchni, możesz już skorzystać z nawozu.
  6. Rozcieńcz gnojówkę z wodą w proporcji 1:10. Następnie podlej nią pomidory. 

Taka mieszanka sprawi, że pomidory będą odporniejsze na choroby grzybowe. Co więcej, plony powinny być znacznie bardziej obfite, ponieważ nawóz wzmocni roślinę.

Więcej o: