Leśnik zdradza niezawodny sposób na kleszcze. Jest o wiele tańszy niż sklepowe preparaty

Wiosną wędrówki po lesie wydają się o wiele bardziej sympatyczne niż zimą. Nic dziwnego zatem, że tak wielu z nas decyduje się na nie przy pierwszej lepszej okazji. Niestety, bardzo często wiążą się one także z przyniesieniem do domu kleszczy, które tylko czają się na kawałek odsłoniętej skóry. Na szczęście, leśnicy mają pewne proste sposoby, aby się od nich uchronić.

Kleszcze atakują nas tak naprawdę przez większą część w roku, jednak najczęściej zdarza się to latem i wiosną. Te niewielkie pajęczaki mogą przenosić do organizmu różnego rodzaju choroby niebezpieczne dla zdrowia - warto więc poznać sposób, który nas od nich uchroni. Sprawdzone triki od leśnika okazują się być nie tylko łatwe, ale i skuteczne. 

Zobacz wideo Jak usunąć kleszcza?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oprysk na kleszcze nie będzie ci potrzebny. Leśnik zdradza tańszą alternatywę

Praca w lesie wiąże się z przebywaniem wśród natury, co może wydawać się przyjemne na pierwszy rzut oka i z pewnością takie jest. Jednak ma to również swoje minusy, a jednym z nich są kleszcze. Jak podaje serwis genialne.pl, leśnik Kazimierz Nóżka w Bieszczadzkich lasach spędził ponad 40 lat, a kleszcze na jego ciele były niemalże normą. Mężczyzna potrafił złapać rocznie nawet 40 nieprzyjaciół. Mimo wszystko, jak twierdzi, od zawsze stronił od wszelkich środków na te pasożyty. Zamiast nich stosował inny sposób, który jego zdaniem działa o wiele lepiej i dokładniej. Okazuje się, że zwraca dużą uwagę na ubiór - do lasu zawsze nakładał ciasne oraz jasne ubrania, które zakrywały jak największą część ciała. Dzięki jasnej barwie ubrań łatwiej jest zlokalizować pasożyty, jeśli takowe się pojawią.

Co na kleszcze? Po powrocie z lasu wykonaj te czynności

Spacery po lesie czy łąkach to świetny sposób na odstresowanie się oraz relaks po pracy. Pamiętaj jednak, aby po takich wyprawach obejrzeć dokładnie całe swoje ciało i sprawdzić, czy nie zaatakowały cię kleszcze. Jeśli zauważysz pajęczaka, czym prędzej musisz się go pozbyć - najlepiej jeśli pomoże ci druga osoba lub udasz się do lekarza. Pozostawienie kleszczy w ciele może prowadzić do rozwoju chorób, które później często niosą za sobą niebezpieczne konsekwencje. Zwróć również uwagę na to, aby kleszcze usuwać w sposób dokładny — pasożyt musi zostać usunięty w całości, aby uniknąć skutków ubocznych. 

Może Cię zainteresować:
- Zamiast zużywać to do mycia, wlej do tunelu. Larwa turkucia podjadka nie będzie miała szans.
- Ludzie kochają ten owoc, ale szczury go nienawidzą. Dzięki niemu skutecznie wytępisz szkodniki.
- Jak pozbyć się przędziorków? Moja babcia podpowiedziała, jak wytępić te szkodniki na dobre.

Więcej o: