Moja babcia co roku zawiązuje żółtą wstążkę na drzewach. To jej sposób na walkę ze szkodnikami

Jak zwalczać mszyce? To pytanie zadaje sobie niejeden ogrodnik. Jeśli zauważysz te szkodniki na swoich roślinach, nie musisz pędzić do sklepu ogrodniczego po oprysk na mszyce. Moje babcia od lat stosuje ten trik, dzięki niemu szkodniki w mig znikają z posesji.

Ogrodnicy, którzy szczególnie dbają o to, aby ich pielęgnacja roślin była jak najbardziej ekologiczna sięgają po różne niekonwencjonalne metody. Żółta wstążka jest jedną z nich, ma ona bardzo ważną funkcję, którą warto poznać. 

Zobacz wideo Jak dbać o skrzydłokwiat? Wypróbuj ten domowy nawóz

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Mszyce na bratkach nie będą już problemem. Wystarczy w ich pobliżu zawiązać żółta wstążkę  

Mszyce to małe i niepozorne owady, które żywią się bogatymi w składniki odżywcze płynami roślin. Co gorsza, nie są szczególnie wybredne co do gatunków, które wybierają za cel. Występują one zazwyczaj w dużych skupiskach, a na dodatek rozmnażają się w zaskakująco szybkim tempie. Ich obecność sprawia, że rośliny są osłabione, a nawet zamierają. Dodatkowo uszkadzają kwiaty i owoce. Dlatego, jeżeli zobaczysz na jakiejś roślinie te owady - nie zwlekaj, leć po żółtą wstążkę. Dlaczego akurat w tym kolorze? Okazuje się, że może być to pomocne w przyciąganiu biedronek, które uwielbiają mszyce i mogą być naszymi sojusznikami w walce z nimi. Co więcej, biedronki są naturalnymi wrogami nie tylko mszyc, ale również mrówek, larw chrząszczy czy młodych gąsienic.

Domowy środek na mszyce. To warzywo pomoże ci pozbyć się szkodników 

Obecność biedronek w ogrodzie na pewno pomoże nam w walce z mszycami. Mimo wszystko warto je wesprzeć w walce ze szkodnikami. Pomoże w tym wywar z cebuli. Nie zaszkodzi on naszym sojusznikom, jednak bardzo pomoże w zwalczeniu mszycy. Aby wykonać roztwór, do garnka wlej litr wody, następnie pokrój cebulę w kostkę. Gotowe kawałki włóż do garnka. Gotuj wszystko przez około pół godziny, a następnie gotowy wywar przelej przez sitko. Do pryskania przydatna będzie butelka z atomizerem, do której wlejesz roztwór. Wystarczy, że będziesz regularnie pryskać tym specyfikiem zaatakowane rośliny, a szkodniki powinny szybko uciec. Taki oprysk warto także stosować profilaktycznie, aby zapobiegać atakom mszycy. 

Może Ci się też spodobać: 
- Domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Rozsyp tę przyprawę, a pozbędziesz się insektów raz na zawsze
- Nadleśnictwo wprowadza kategoryczny zakaz wstępu do lasów. Chodzi o opanowanie niebezpiecznej plagi
- Zamiast zużywać to do mycia, wlej do tunelu. Larwa turkucia podjadka nie będzie miała szans

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.