Rozpuść to w wodzie i podlej ogórki. Niedługo zastaniesz szklarnię pełną dorodnych i soczystych warzyw

Kiedy sadzić ogórki? Lato bez tych warzyw to nie to samo. Wyhodowane we własnym ogrodzie smakują wyśmienicie, jednak zanim przejdziemy do konsumpcji, należy najpierw odpowiednio zadbać o rośliny. Kluczem do sukcesu w uprawie ogórków jest podlewanie. Czym podlewać ogórki?

Robi się coraz cieplej, a to oznacza, że już niedługo będziemy mogli cieszyć się owocami i warzywami prosto z ogrodu. Zanim je zbierzemy, należy odpowiednio zadbać o sadzonki. Szczególnej pielęgnacji wymagają ogórki, jeśli chcemy za kilka miesięcy delektować się domową mizerią czy orzeźwiającą lemoniadą. Kiedy siać ogórki? W uprawie warto sięgnąć po naturalne nawozy, które będą bardziej ekologiczne i wzmocnią warzywa. Dzięki temu ogórki małosolne będą za kilka miesięcy lepsze niż kiedykolwiek. Sprawdź, jak siać ogórki i czym je podlewać.

Zobacz wideo Nowy sposób na ogórki małosolne. Zrób je na sucho!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak siać ogórki do gruntu? Nie przegap tego terminu

To ostatni moment, by zasiać ogórki. Jeśli chcesz zrobić to bezpośrednio do ziemi, najlepszym terminem będzie połowa maja po zimnej Zośce. Wtedy jest bardzo niewielka szansa na to, że przymrozki zaatakują rośliny. Z kolei na sianie do doniczki jest już trochę za późno. Zwykle robi się to w połowie kwietnia, dlatego pamiętaj, by nie przegapić tego terminu w przyszłym roku. Po zasianiu należy odpowiednio zadbać o młode rośliny. Ogórki wymagają intensywnego nawadniania i źle znoszą suszę. Regularne podlewanie to klucz do sukcesu. Warto jednak wzbogacić wodę o dodatkowe składniki odżywcze i nawozić ogórki, by wypuściły dorodne warzywa.

Czym podlewać ogórki? Te domowe nawozy wzmocnią roślinę

Najlepsza pora na podlewanie ogórków to wczesny poranek lub późne popołudnie. Wynika to z tego, że gleba musi wyschnąć przed zmrokiem. Z kolei nawadnianie w ostrym słońcu może doprowadzić do poparzenia liści. Ważne, aby podlewać rośliny wodą w temperaturze otoczenia, a nie zimną prosto z kranu. Doskonale nada się do tego deszczówka. Jeśli chcesz wzmocnić swoje uprawy, wzbogać wodę o dodatkowe składniki odżywcze. Przykładowo możesz dodać do wody cukier. Rozpuść 30 g słodyczy we wrzącej wodzie i odczekaj, aż wystygnie. Glukoza przyśpieszy rozwój kwiatów i warzyw na roślinie. Doskonałym wzmacniaczem są także drożdże. Wystarczy wymieszać 10 g suchych drożdży w 10 l wody i podlać ogórki. W ten sposób zabezpieczysz roślinę przed chorobami i atakami szkodników.

Może Cię też zainteresować:
Dzięki temu chwasty nie pojawią się między twoim truskawkami. Zrób to, a owoców będzie w bród
Wiemy, kiedy są zimni ogrodnicy i zimna Zośka. Lepiej zabezpiecz swoje uprawy przed przymrozkami
- Pomidory będą wysypywać się ze skrzynek. Ogrodnik zdradził sekret na podwojenie plonów

Więcej o: