Dzięki temu biedronki azjatyckie uciekną w popłochu. Te rośliny skutecznie je odstraszą

Biedronki azjatyckie mogą stanowić ogromne zagrożenie. Warto wiedzieć więc, w jaki sposób pozbyć się ich ze swojego otoczenia. Jeśli obawiasz się inwazji tych szkodników w swoim ogrodzie, warto rozważyć posadzenie tych roślin. Dzięki nim biedronki będą omijać twoją posesję szeroki łukiem.

Biedronki azjatyckie potrafią być ogromnym utrapieniem. Jeśli pojawiły się w twoim ogrodzie, ciężko będzie się ich pozbyć. Możesz jednak posadzić rośliny, które skutecznie odstraszą biedronki. Problem błyskawicznie zniknie na stałe.

Zobacz wideo Biedronki azjatyckie zaatakowały twoje mieszkanie? Sprawdź, jak się ich pozbyć!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Te rośliny skutecznie odstraszą biedronki azjatyckie. Będą omijać ogród szerokim łukiem

Jednym z najlepszych sposobów, na odstraszenie biedronki azjatyckiej, jest posadzenie roślin, które ją odstraszają. Istnieje kilka gatunków, od których szkodniki będą uciekać w popłochu.

  • Lawenda - jej aromat skutecznie odstrasza biedronki azjatyckie. Co więcej, stanowi piękną ozdobę ogrodu. Ponadto lawenda może skutecznie odstraszać dzikie koty, a do tego pięknie pachnie. 
  • Goździki - to piękne kwiaty, które dodatkowo mają pewną ważną funkcję. Skutecznie odstraszają komary i biedronki azjatyckie. Jeśli posadzisz je w ogrodzie, z pewnością zapomnisz o tych szkodnikach. 
  • Złocienie - to piękne kwiaty, które przypominają nieco większe stokrotki. Świetnie sprawdzą się także w roli odstraszacza biedronki azjatyckiej. 

Te trzy rośliny skutecznie pozbędą się z twojego ogrodu biedronek azjatyckich. Warto o to zadbać, ponieważ te owady mogą wyrządzić poważne szkody. 

Zmarszczki wokół oczu - zdjęcie ilustracyjne Dermatolożka ostrzega, aby tego nie robić. Powoduje starzenie się skóry

Czy biedronki azjatyckie są niebezpieczne? Mogą powodować poważne problemy

Biedronki azjatyckie mogą powodować poważne problemy. Owady potrafią wcisnąć się we wszystkie możliwe szczeliny. Najczęściej znajdziesz je przy framugach oraz w okolicy drzwi. Warto więc posadzić rośliny, które odstraszają insekty, jak najbliżej domu. Pamiętaj, że wysoka temperatura oraz wilgotność, skutecznie przyciągają biedronki azjatyckie. Insekty stanowią zagrożenie dla twoich roślin doniczkowych, ale nie tylko. Owady te mogą ukąsić nas lub nasze zwierzęta. Po czym poznać, że ugryzła nas biedronka? Ukąszenie powoduje swędzenie i zaczerwienienie skóry, a czasem nawet pokrzywkę i inne dolegliwości. Jeśli nie chcesz, aby biedronki azjatyckie przedostawały się do twojego domu, oprócz posadzenia odpowiednich roślin, możesz także użyć olejków eterycznych. Framugi posmarowane mentolowym zapachem, będą skutecznie odstraszać owady. Koniecznie rozważ użycie tych sposobów, aby uchronić się przed niebezpiecznymi insektami.  

Kołduny litewskie powinny mieć nadzienie z surowego mięsa. Kołduny litewskie. W jaki sposób przyrządzić tradycyjne danie kuchni wschodniej?

Więcej o: