Sól na ślimaki nie będzie ci potrzebna. Poznaj te genialne sposoby na odstraszenie szkodników

Co na ślimaki w ogrodzie? Okazuje się, że istnieją humanitarne sposoby na walkę z tymi szkodnikami. Tani oraz bardzo skuteczny produkt znajdziesz w większości sklepów ogrodniczych. Warto jednak zapobiegać także pojawianiu się ślimaków w ogrodzie. Dzięki tym zasadom zapomnisz o problemie na dobre.

Ślimaki sieją prawdziwe spustoszenie w uprawach. Nic więc dziwnego, że szukasz sposobu, aby się ich pozbyć. Na szczęście znamy kilka trików, które pomogą uporać się z tym problemem. Dzięki nim ślimaki będą omijać twój ogród szerokim łukiem. 

Zobacz wideo Małgorzata Rozenek pokazała swój ogród. "Przepiękne rośliny i aranżacja"

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Taśma miedziana na ślimaki to doskonałe rozwiązanie. Szkodniki nie będą zbliżać się do twoich upraw

Ślimaki bez muszli potrafią siać prawdziwe spustoszenie w uprawach. Uszkadzają rośliny, przez co często marnieją. Istnieje jednak skuteczny oraz humanitarny sposób na to, aby ślimaki omijały twój ogród szerokim łukiem. Wystarczy zastosować miedziane taśmy. Jak one działają? Miedź wchodzi w reakcję chemiczną ze śluzem ślimaków, co w konsekwencji drażni szkodniki. Z tego powodu, mięczaki niechętnie zbliżają się do miejsc zabezpieczonych taśmą. W jaki sposób jej użyć? Po prostu owiń miejsca, które są najczęściej atakowane przez ślimaki. Jeśli zwykle pojawiają się przy drzewach, to owiń taśmą dolną część pnia. Dzięki temu szkodniki nie będą się pojawiać w zabezpieczonych miejscach. 

Jak odstraszyć ślimaki? Możesz stworzyć pułapkę

Dobrym sposobem na ślimaki jest także stworzenie pułapki. Weź kilka starych desek i poukładaj tak, aby miejsce pod nimi było mocno zacienione i wilgotne. Następnie podłóż tam liść sałaty lub kapusty. Wizja jedzenia oraz przyjemnego miejsca zwabi ślimaki, które utkną w pułapce. Co rano wystarczy wtedy wynosić je ze swojego ogrodu i gotowe. Dość szybko zauważysz znaczny spadek populacji ślimaków na swoim terenie. Najważniejsza jest jednak regularność. 

To przyciąga ślimaki do ogrodu. Przez to szkodniki mogą wchodzić na grządki 

Oprócz trików, które pomagają pozbyć się ślimaków, warto również zapobiegać ich pojawianiu się w ogrodzie. Zwróć uwagę na te czynniki, a znacznie ograniczysz liczbę szkodników na swoim terenie. 

  • Podlewaj uprawy rano. Ślimaki najczęściej wychodzą w nocy, a przyciągają je wilgotne miejsca.
  • Regularnie usuwaj chwasty. To najczęstsze siedliska ślimaków. Jeśli nie będą miały swoich kryjówek, niechętnie będą przychodzić do twojego ogrodu. 
  • Regularnie przekopuj ziemię w ogrodzie. W ten sposób pozbędziesz się złożonych przez ślimaki jaj. 
Więcej o:
Copyright © Agora SA