Świeże szparagi rozpoznasz w bardzo łatwy sposób. Już nigdy nie dasz się "naciąć" w warzywniaku

W jaki sposób sprawdzić, czy zakupione szparagi są świeże? Grilowane szparagi na obiad, pieczone szparagi, czy szparagi z patelni to przysmaki typowe dla tej pory roku. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak wybrać dobry pęczek i co zrobić, aby zachował on swoją świeżość na długo.

Wiosna i lato to czas, kiedy w sklepach pojawia się wiele sezonowych warzyw i owoców, na które często trzeba czekać cały rok. Szparagi to produkty pojawiające się wiosną i mające wielu miłośników. Bogate w wartości odżywcze i pełne smaku warzywa potrafią być świetnym dodatkiem do wielu dań, jak i ich głównym składnikiem. Jak przechowywać szparagi? W jaki sposób sprawdzić, czy szparagi są świeże?

Zobacz wideo "Zaczynamy jeść luksusowo, mimo zwykłości". Dlaczego warzywa tyle kosztują?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak sprawdzić, czy szparagi są świeże? Te triki mogą ci w tym pomóc

Kupując jakiekolwiek warzywa w sklepie czy na rynku, mamy nadzieję, że będą one świeże i pyszne. Niestety czasami mimo pięknego wyglądu okazuje się, że dany produkt wewnątrz jest np. zepsuty. Co zrobić, aby ustrzec się przed takimi sytuacjami w przypadku szparagów? Jeśli planujesz zakupić szparagi, pamiętaj, aby przed finalizacją zakupu sprawdzić, czy są świeże. Najlepszą opcją jest oczywiście przełamanie warzywa, jednak tego w sklepie nie wolno nam robić. W takiej sytuacji wystarczy, że delikatnie wygniesz warzywo, a gdy będzie ono zbyt miękkie, lepiej go nie kupuj. Świeżość szparagów możesz również sprawdzić, pocierając je o siebie. Gdy usłyszysz skrzypienie, to znak, że warzywa są świeże. Fani białych szparagów muszą wiedzieć, że jeśli są one zbyt grube, może oznaczać to, iż będą bez smaku, ponieważ są przerośnięte. Warto pamiętać także, że świeże szparagi mają zawsze zamkniętą, niepokruszoną główkę, która przylega do łodygi. 

Czy można mrozić szparagi? Poznaj zasadę przechowywania tych warzyw

Jako że szparagi to warzywa, które dostępne są przez krótki okres w roku, wiele osób zadaje sobie pytanie, czy można je mrozić. Okazuje się, że mrożenie szparagów jest świetną opcją, jednak należy pamiętać, aby przed włożeniem do zamrażalnika obrać je ze skórki. Przechowując szparagi w lodówce, pamiętaj, aby postawić je w pozycji pionowej, główkami do góry, a zachowają świeżość na dłużej. Jeśli nie chcesz, aby łodygi szparagów straciły jędrność, owiń je folią aluminiową i włóż do lodówki. 

Może Cię zainteresować:
-Czas na grzybobranie. "Obiekty wywołujące przyśpieszenie oddechu" już rosną na ściółce
-Rihanna podbiła listy przebojów hitem "Umbrella". Piosenkę miała zaśpiewać inna wielka gwiazda popu
-Anna-Maria Sieklucka wygląda zupełnie inaczej. Bez doczepów i mocnego makijażu trudno ją rozpoznać

Więcej o:
Copyright © Agora SA