Nowoczesne stroiki na cmentarz. Sięgnij po wyjątkową dekorację

Nowoczesne stroiki na cmentarz: wizyta na cmentarzu jest nie tylko ważnym elementem polskiej tradycji, ale przede wszystkim spotkaniem z przeszłością, o której nie chcemy zapomnieć. Jak otoczyć opieką groby najbliższych? Jaką dekorację wybrać?

Nowoczesne stroiki na cmentarz to element dekoracji, który zaobserwować można na wielu pomnikach, na cmentarzach w całym kraju. W myśl słów Corrie ten Boom: "Wspomnienia są kluczem nie do przeszłości, ale do przyszłości", pamięć o bliskich, którzy odeszli buduje tożsamość i ma kluczowy wpływ na to kim jesteśmy. Odwiedziny rodzinnych grobów przynoszą spokój i ukojenie, a często także odpowiedzi na pytania, na które sami nie możemy znaleźć dobrej odpowiedzi. 

Nowoczesne kompozycje na cmentarz. Jak otoczyć opieką miejsce zadumy i modlitwy? 

Wizyty na cmentarzu często na stałe wpisują się w nasz kalendarz. Zanim pogrążymy się w modlitwie, zaczynamy od porządkowania rodzinnych pomników. Od czego zacząć? 

  • na początek należy usunąć zwiędłe kwiaty oraz wypalone lampki, 
  • następnie pomnik warto zamieść z kurzu, który nagromadził się od ostatniej naszej wizyty, 
  • w kolejnym kroku płytę należy umyć wodą, a podczas słonecznej pogody można dodatkowo nałożyć dedykowaną pastę z woskiem i na koniec przetrzeć suchą szmatką. 
  • warto też zadbać o otoczenie pomnika: jesienią zamiatamy suche liście, a latem usuwamy kępy traw.

Do przechowywania zapasu wody oraz wkładów do lampionów sprawdzi się mała ławeczka ze schowkiem, którą wystarczy zamówić przez Internet. To proste rozwiązanie pozwoli też na chwilę wypoczynku po skończonej pracy. Na koniec ustawiamy nowe stroiki i lampki. Jak wyglądają nowoczesne kompozycje na cmentarz? 

Zobacz wideo Na cmentarzach miejsca nie przebywa. Jak zaoszczędzić miejsce? [Next Station]

Nowoczesne wiązanki na cmentarz — naturalne materiały 

Sztuczne kwiaty, które pamiętamy z dzieciństwa, są nie tylko nieestetyczne, ale też mają negatywny wpływ na naszą planetę. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne wiązanki na cmentarz w ekologicznym duchu. 

  • naturalne kompozycje z żywych kwiatów o spójnym motywie kolorystycznym 
 
  • oryginalne stroiki na cmentarz na bazie naturalnych materiałów  
 

Oryginalne stroiki na cmentarz na święta 

Wielkanoc i Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, który chcielibyśmy dzielić z tymi, którzy odeszli. Świąteczna wizyta na cmentarzu ma szczególne znaczenie - na tę wyjątkową okazję warto zadbać o dedykowane dekoracje. 

  • Wiosenna kompozycja w naturalnej donicy 
 
  • Świąteczne motywy w odcieniach zieleni 
 

Nietypowe stroiki na cmentarz: wieczne krzewy 

Z pewnością nie na każdym cmentarzu można posadzić krzew róży czy ozdobną tuję, ale jeśli tylko jest taka opcja, to warto z niej skorzystać. Nietypowe stroiki na cmentarz, które będą cieszyć oko cały rok to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale też duża oszczędność i piękna aranżacja przestrzeni, która stworzy atmosferę skupienia. 

Zobacz też: Jak zrobić stroik na Wszystkich Świętych? Sprawdź nasze propozycje

Więcej o:
Copyright © Agora SA