Genialny trik ogrodników na pozbycie się ślimaków z ogrodu. Wystarczy sięgnąć po popularny owoc

Ślimaki to jedne z najczęściej pojawiających się szkodników w ogrodzie. Istnieją jednak skuteczne sposoby, które pozwalają walczyć z tymi nieproszonymi gośćmi. Warto wiedzieć, co zapobiega zjawieniu się ślimaków, ale także, w jaki sposób zastawić na nie pułapkę, aby zniknęły z ogrodu na zawsze.

Ślimaki to prawdziwe utrapienie ogrodników. Niszczą uprawy i niestety ciężko się ich pozbyć. Mamy jednak genialny trik, który sprawi, że szkodniki będą omijać twój ogród szerokim łukiem. Wystarczy sięgnąć po popularny owoc.

Zobacz wideo 3 niezawodne sposoby na uciążliwe komary

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

To przyciąga ślimaki do twojego ogrodu. Warto o tym wiedzieć

Ślimaki niestety często pojawiają się w ogrodzie. Szczególnie jeśli znajduje się w nim warzywniak. Niestety, ale wiele upraw zwabia szkodniki. Szczególnie sałata i kapusta, które są przysmakiem ślimaków, szybko przyciągają mięczaki do twojego ogródka. To jednak nie wszystko. Jeśli w twoim ogrodzie jest wiele wilgotnych i ciemnych miejsc, to ślimaki szybko mogą się w nim pojawić. Możesz jednak zastosować pewien trik, dzięki któremu szybko znikną z twojej ziemi. Wystarczy sięgnąć po popularny owoc.

Dzięki temu ślimaki znikną z twojego ogrodu. Wystarczy sięgnąć po ten produkt

Jeśli chcesz, aby ślimaki zniknęły z twojego ogrodu na zawsze, koniecznie wypróbuj ten sposób. Potrzebny będzie grejpfrut. Ślimaki uwielbiają zapach tego owocu. W jaki sposób pomoże ci to uporać się z intruzami w ogrodzie? Wystarczy rozrzucić skórkę grejpfruta w miejscach zagrożonych pojawieniem się mięczaków. Dzięki temu ślimaki szybko zgromadzą się w jednym miejscu. Pozwoli to wynieść wszystkie szkodniki z posesji. Po kilku razach, ślimaki nie będą się już pojawiać, a problem zostanie rozwiązany. Mięczaki nie odnajdą drogi powrotnej do twojego ogrodu, jeśli wyniesiesz je dostatecznie daleko. Warto jednak zastosować także inny sposób. Dzięki niemu ślimaki nie będą zbliżać się do twojego ogrodu.

Wykorzystaj ten sposób, a ślimaki nie zbliżą się do ogrodu. Wystarczy ten produkt

Grejpfruty to dobre rozwiązanie, kiedy problem pojawi się już w ogrodzie. Warto jednak zapobiec przybyciu ślimaków. Możesz zastosować miedzianą taśmę. Jak działa ten trik? Miedź wchodzi w reakcję ze śluzem ślimaka, co sprawia im dyskomfort. Jeśli więc zalepisz taśmą najbardziej zagrożone miejsca, mięczaki nie będą zbliżać się do twoich upraw. To jeden z najskuteczniejszych sposobów na odstraszenie szkodników. Taśmę znajdziesz w specjalistycznych sklepach ogrodniczych. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA