Pozbądź się plam z ulubionej bluzki w mgnieniu oka. Zetrzyj je na tarce i wrzuć do pralki

Niektóre plamy naprawdę ciężko wywabić z ubrań. Znamy jednak pewien produkt, który powinien błyskawicznie rozwiązać problem. Wystarczy zetrzeć go na tarce i włożyć do skarpetki. Dzięki temu prostemu trikowi plamy znikną w mgnieniu oka, a ty będziesz się cieszyć czystymi ubraniami bez zabrudzeń.

Ten sposób pomoże ci uporać się nawet z najbardziej uciążliwą plamą. Wystarczy sięgnąć po pewien produkt. Dzięki niemu pranie będzie znacznie łatwiejsze, a zabrudzenia szybko przestaną wzbudzać nieprzyjemne emocje.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki temu znikną nawet najbardziej uciążliwe plamy. Sięgnij po ten produkt

Plamy na ubraniach powinno się szybko usuwać. Niestety nie każdy może używać typowych odplamiaczy. Co więcej, produkty tego typu potrafią być naprawdę drogie. Możesz jednak sięgnąć po znacznie tańszy i lepszy odplamiacz. O czym mowa? Do pozbycia się trudnych plam, warto użyć mydła twarogowego. Ten rodzaj substancji jest pozbawiony tłuszczów i niepotrzebnych dodatków. Dzięki temu idealnie nadaje się do odplamiania. Mydło twarogowe występuje także pod nazwą "terpentynowe". Produkt znajdziesz w drogeriach oraz sklepach z chemią gospodarczą. Warto jednak wiedzieć, w jaki sposób należy go użyć. 

Jak użyć mydła twarogowego? To naprawdę proste

Użycie mydła twarogowego do odplamiania jest naprawdę proste. Wystarczy sięgnąć po tarkę i brudną skarpetkę przeznaczoną do prania. Mydło zetrzyj na tarce stroną o drobnych oczkach. W kolejnym kroku połowę z uzyskanych wiórków wrzuć do przygotowanej skarpetki. Starte mydło, które zostanie, możesz użyć podczas kolejnego prania. W kolejnym kroku dokładnie zawiąż skarpetkę i dorzuć do bębna pralki. Włącz program tak jak zwykle i gotowe. Po plamach nie powinno być ani śladu. Co więcej, ubrania będą pięknie pachnieć.

Jak usunąć plamy potu z ubrań? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Na ten rodzaj plamy mydełko twarogowe może nie pomóc. Plamy z potu to potężny przeciwnik. W jaki sposób można zwalczyć problem? Sięgnij po sodę oczyszczoną. Produkt doskonale radzi sobie z tego rodzaju plamami, a co więcej posiada właściwości wybielające. W jaki sposób użyć sody oczyszczonej? Podążaj za instrukcją.

  1. Zmieszaj cztery łyżki sody oczyszczonej z małą ilością wody. Powinna powstać konsystencja pasty.
  2. Następnie nałóż produkt na zabrudzenia i delikatnie wetrzyj go w materiał.
  3. W kolejnym kroku pozostaw ubrania na około półtorej godziny.
  4. Włóż ubrania do pralki i nastaw ten sam program co zawsze.
Więcej o:
Copyright © Agora SA