Te rośliny ogrodowe będą zachwycać nawet jeśli zapomnisz o podlewaniu. Są odporne na suszę

Niestety coraz częściej zdarzają się długie okresy suszy. Pomimo regularnego podlewania, ziemia, w której rosną twoje rośliny i tak może mieć zbyt mało wilgoci. Warto więc posadzić w ogrodzie rośliny, które będą odporne na susze. Przedstawimy ci kilka propozycji.

Na świecie coraz częściej zdarzają się okresy suszy. Z tego powodu warto posadzić w ogrodzie rośliny odporne na ten czas. Znamy kilka gatunków, które z pewnością wpasują się w aranżacje twojej ziemi. Do wyboru masz drzewa, zioła oraz byliny.

Zobacz wideo Jak walczyć z suszą? "Mniej żreć" [Next Station]

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Te drzewa są odporne na susze. Jodła balsamiczna i kalifornijska to doskonały wybór

Te drzewa będą odporne na susze, a do tego pięknie ozdobią twój ogród.

  • Jodła - to wspaniałe drzewo iglaste. Co więcej, będzie odporne na susze. Nie ma zbyt wielkich wymagań, więc powinien z nią sobie poradzić nawet nowicjusz. Warto wiedzieć także, że jodły doskonale znoszą mrozy.
  • Sosna - to drzewo iglaste również świetnie radzi sobie w okresie suszy. Może dopełnić każdą aranżację, a w dodatku dobrze sprawdzi się w skalnych ogrodach. Sosna potrzebuje jednak do wzrostu sporej ilości promieni słonecznych.
  • Jarząb pospolity - to niesamowite drzewo liściaste. Co więcej, jesienią pojawia się na nim jarzębina. Po posadzeniu roślina nie będzie wymagać zbyt wiele pracy. Idealnie nadaje się więc dla świeżo upieczonych ogrodników.

Te zioła świetnie sprawdzą się w czasie suszy. Lawenda na balkonie i w ogrodzie będzie dobrym wyborem

Jakie inne rośliny będą odporne na niedobory wody?

  • Lawenda - posiada wspaniałe fioletowe kwiaty. Co więcej, ma szerokie zastosowanie. Może stanowić wspaniały dodatek do deserów. Ponadto doskonale poradzi sobie w okresie suszy.
  • Szałwia lekarska - choć nie posiada wspaniałych kwiatów, to jednak ma szerokie zastosowanie. To także nieco wymagająca roślina, która wymaga dużo światła. Nie będzie jednak mieć problemu w okresie suszy.
  • Rozmaryn lekarski - to wspaniałe zioło, które doskonale poradzi sobie w czasie suszy, jednak potrzebuje dość wysokiej temperatury do prawidłowego rozwoju. Warto więc posadzić roślinę w słonecznym miejscu.

Te byliny doskonale poradzą sobie podczas suszy. Postaw na goździk kropkowany

  • Goździk kropkowany - to wspaniała bylina o ciekawych kwiatach. Doskonale znosi okresy suszy, a co więcej nie jest trudna w uprawie. Warto więc rozważyć posiadanie jej wśród swoich okazów.
  • Juka ogrodowa - to wysoka roślina o białych kwiatach. Bylina preferuje stanowiska ciepłe i dobrze nasłoneczniona. Świetnie poradzi sobie w okresie suszy. 
  • Kostrzewa sina - to świetny wybór do ogrodów skalnych. Roślina doskonale radzi sobie ze słabym dostępem do wody. Warto zapewnić jednak roślinie sporo słońca.
Więcej o:
Copyright © Agora SA